Järvamaal Albu põhikoolis korraldatud jalgpallipäevale lisas vürtsi „Jalgpall kooli!“ treenerite külaskäik.

Esmaspäeval oli Albu põhikoolis suur jalgpallipäev, mille aitasid läbi viia kooli vanemate klasside poisid. Külas käis Eesti koondise ja Tallinna FC Levadia ründaja Rimo Hunt, kes viis 5.-9. klassi lastele läbi ühistreeningu ning rääkis jalgpallist ja oma karjäärist.

Noorematele lastele tõi külakosti „Jalgpall kooli!“, mille treeningul osales 24 õpilast 1.-4. klassini. Õpetaja Tiia Mänd ütles, et läks väga hästi ja lastelt saadud tagasiside oli positiivne. „Treenerid olid tublid ja emotsionaalsed,“ avaldas ta tunnustust. „Mängud lastele meeldisid, need olid vahvad ja kaasahaaravad. Treener pani lapsed ilusti toimetama ja kõik tegid kaasa, kuigi alati on ka neid, kes püüavad pisut viriseda.“

Spordialadest on Albu koolis populaarsemad korv- ja võrkpall, kuid jalgpalli siiski kehalise kasvatuse tunnis mängitakse. „Püüame anda jalgpalli lisana, et lapsed oleksid ka selle alaga kursis ja tuttavad,“ märkis Tiia Mänd, lisades, et üldiselt neile jalgpall meeldib.

Albu koolis käib jalgpallitrennis vaid üks vanem poiss, sest peamiseks takistuseks on saanud logistilised probleemid. „Kuid kindlasti tegi see külaskäik jalgpalli populaarsemaks,“ tõdes Tiia Mänd.

Koos Eneli Valsiga Albu põhikoolis käinud Rauno Tutk ütles, et lastel oli jalgpallipäeva raames palju tegemisi ja võistlusi, kuid treening möödus sellele vaatamata edukalt. „Meil läks hästi, aga kuna oli sombune ilm, siis tegime saalis. Kõigil lastel ei olnud kaasas küll vajalikke jalatseid ja mõned olid paljajalu, aga saime kõik tehtud. Lapsed olid rõõmsad ja tublid,“ lausus treener.

Tüdrukud Eneli Valsi juhendamisel pealelööke harjutamas. Pilt: Kertu Tutk.
albu_3Rohkem pilte külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekt „Jalgpall kooli!“ toetavad Coca-Cola HBC Eesti AS ja Nike.