Viljandimaa Halliste Põhikoolis tõdeti pärast „Jalgpall kooli!“ külaskäiku, et selline ettevõtmine lisab nii õpilastele kui õpetajatele lisamotivatsiooni ja indu spordiga tegelemiseks.  

Halliste kooli õpetaja Milvi Kull ütles, et jalgpalliliidu treenerid jagasid lisatarkusi kõigile. „Oli asju, mida ka õpetajad saavad kõrva taha panna,“ lausus ta. „Kui meil on tunnis võistkonnamängud, siis on tavaliselt liidrid, kes seda asja veavad ja teised vaatavad lihtsalt pealt. Nüüd aga nägime mänge, mis annavad kõigile võimaluse. See innustab lapsi ja annab neile energiat juurde.”

Milvi Kulli hinnangul said osalenud 41 last väga hästi hakkama. „Külalistele meie juures meeldis ja lapsed olid vaimustuses,“ rääkis õpetaja. „Palle oli palju ja kõigile jagus. Harjutused olid uued ja teistmoodi ning erinesid nendest, mis oma õpetajad tavaliselt teevad.“

Koos Aleksandra Ševoldajeva ja Timo Tenistega trenni andnud Sander Lember ütles, et Hallistes oli tegu kõige lahedama kohaga, kus nad projekti raames käinud on.

“Maaliline koht, uus koolimaja, korralik saal ja staadion, fantastilised lapsed ja meeldivad õpetajad. Usun, et koostöö sujus meil väga hästi,“ lausus Lember.

Jalgpall on Halliste koolis küll populaarne, kuid trennide organiseerimine on keeruline. Soovijatel on võimalik käia jalgpallitrennis Abjas, kuid Viljandi jääb juba 30 kilomeetri kaugusele.

„See on pikk maa ja probleemiks on transport, seepärast on õhtuseid treeninguid raske korraldada ja see saab maalastele takistuseks,“ tõdes Milvi Kull.

„Aga kingituseks saadud pallid, vestid ja raamatud kuluvad kindlasti ära. Raamatus on väga vahvad harjutused, mida saab kasutada nii väiksemate kui suuremate tundides. Kõik on lausa super.“

Rahulolev koolipere koos treeneritega. Pilt: Sander Lember

halliste_012

Rohkem pilte saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu, Coca-Cola HBC Eesti AS ja Nike poolt käivitatud suurprojekt „Jalgpall kooli!“ soovib noored spordi juurde tuua.