Tallinnas Kaarli koolis said lapsed kooliprojekti külaskäigust juurde innustust alaga edaspidi rohkem tegeleda ja sügisel tuleb neil võimalus harjutada juba kooli jalgpalliringis.

„Meil läks väga hästi, lastele ja õpetajatele meeldis, kõik olid ülimalt rahul,“ rääkis õpetaja Eva-Theresa Martens. „Läbiviijad oli entusiastlikud ning toimetasid lastega vabalt ja vahvalt. Mängud ja harjutused olid kaasahaaravad ja jõukohased.“

Kokku osales 60 last 1.-3. klassini. Martensi hinnangul saadi üldiselt korralikult hakkama, kuid need, kes trennis käivad, olid muidugi osavamad. „Oma parima püüdsid kõik anda ja see oli tore. Tüdrukud tegid eraldi ja see sisendas neisse rohkem enesekindlust,“ lausus ta.

Sügisel alustab Eva-Theresa Martens koolis ka jalgpalliringiga, sest lastel on huvi selle võimaluse vastu olemas. Praegu saavad nad käia vaid võimlemis- ja rahvatantsuringis.

„See külaskäik tegi meie laste hulgas jalgpalli kindlasti populaarsemaks ning trenn näitas, et paljud olid päris osavad ja neil on potentsiaali alaga tõsisemalt tegelemiseks,“ märkis õpetaja.

Treeneritest käisid Kaarli koolil külas Rauno Tutk, Martti Pukk ja Ats Kutter. „Oli päris kuum ilm ja päike küttis ning võttis lapsed päris läbi,“ tõdes Rauno Tutk. „Aga ka meie enda jaoks oli see väsitav ja nõudis päris palju energiat. Samas oli terve kool platsi peal toimetamas. Oli aru saada, et koolivaheaeg on tulemas ja seda juba oodati.“

Pilt: Kertu Tutk
kaarli k (37)Rohkem pilte külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetab varustusega Nike.