Tartumaal Peipsi järve ääres asuva Kallaste kooli lapsed armastavad jalgpalli mängida ning pärast kooliprojekti treenerite poolt läbi viidud treeningtundi said nad harjutamiseks lusti ja indu juurde.

“Meil oli kõik väga hea,” tunnistas kehalise kasvatuse õpetaja Mihhail Jeršov, kelle sõnul lastele harjutamine meeldis ja nad said kindlasti innustust juurde, sest nii mitmedki käivad jalgpallitrennis. “Kõige rohkem meeldis treenerite suhtumine, kes said lastega hästi läbi ja suutsid ülesandeid selgitada nii eesti kui vene keeles. Lapsed said teha enda jaoks uusi ja põnevaid harjutusi.”

Kokku osales treeningul 25 õpilast 1.-5. klassini, kes õpetaja hinnangul said treenerite poolt etteantud ülesannete ja harjutustega hästi hakkama. “Keegi kõrvale ei jäänud,” märkis ta. “Poisid ja tüdrukud olid kõik hoolega asja juures isegi siis, kui kõik just väga hästi välja ei tulnud. Kui oli ka raske, siis peamine oli, et kõik oli huvitav.”

Jalgpall on Kallaste koolis väga populaarne, seda mängitakse kevadel ja sügisel õues ning talvel saalis. Mihhail Jeršovi sõnul annavad nüüd veel hoogu juurde kingituseks saadud uued pallid. “Ega meil siin palju raha pole ja võimalused vajaliku inventari soetamisel on kehvad,” tõdes õpetaja. “Kui seni oli meil ainult kaks palli ja kõigile lastele tunnis mängimiseks neid ei jätkunud, siis nüüd on tänu kingituseks saadud pallidele olukord palju parem.”

Mihhail Jeršov on kehalise kasvatuse õpetaja ka Kolkja lasteaed-põhikoolis ning ta tahab, et jalgpalliliidu treenerid ka sealsetele lastele külla tuleksid. “Oleks tore kui ka seal saaks sellest suurepärasest projektist osa, et lapsed näeksid uusi mänge ja tutvuksid jalgpalliga,” lausus ta.

Koos Sirje Roopsiga Kallaste koolis käinud Timo Teniste ütles, et projekt oli seekord tavapärasest veidi erinev, sest enamik õpilasi ei saanud eesti keelest aru, kuid appi tulid teised lapsed ja õpetajad.

“Muidu olid lapsed toredad ja teotahtelised ning paistis, et nad jäid rahule ja nautisid päeva. Ka teised õpetajad oli trenni vaatama tulnud ning tundus nagu ei olekski keegi koolimaja peale õppima jäänud,” rääkis Teniste.

Rohkem pilte koolide külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetavad Rimi Eesti ja Nike.