Kihnu koolis oli jalgpallitrennis käivatel õpilastel hea võimalus oma oskusi kooliprojekti treeneritele näidata.

“Meie lapsed saavad Ragnar Anniko juhendamisel nädalas kaks korda harjutada ja tüdrukud teevad samuti aktiivselt kaasa,” rääkis direktor Toomas Pajula, lisades, et külla tulnud jalgpalliliidu treeneritele lausa sooviti oma oskusi demonstreerida.

Kokku osales treeningul 26 õpilast 1.-9. klassini, kellega toimetasid treenerid Rauno Tutk, Ats Kutter ja Martti Pukk. “Tundus, et lastele meeldisid kõige enam erinevad trikid, kus palli hoiti pea peal, kuklal ja jalal,” lausus Pajula. “Nad said harjutustega ka üldiselt väga hästi hakkama ja mingit kartmist küll ei olnud. Kihnu lapsed on visad ja nad taluvad meil hästi koormust. Paistis, et nad oskavad ka päris hästi mängida, sest üks tüdruk lõi palli täpselt värava ristnurka.”

Kihnul staadion puudub, kuid direktori sõnul rahuldab vajadused üks muruplats, mis on aastatega siledaks lihvitud. Ka enda tehtud väravad ajavad sellel staadionil asja ära.
Samas on väljak väga tihedas kasutuses, sest seal toimuvad trennid, kehalise kasvatuse tunnid ja mängitakse vaheajalgi. Spordiplatsil käivad mängimas ka vanemad inimesed, kes harrastavad küll peamiselt võrkpalli, aga aeg-ajalt on kavas kindlasti ka jalgpall.

Suuremaid jalgpallilahinguid peavad kohalikud traditsiooniliselt Eesti Jalgpalli Liidu ja naabersaare Ruhnuga. Kohalikel spordipäevadel kuulub programmi ka jalgpall ja seal saavad kõik soovijad kaasa teha.

Toomas Pajula usub, et jalgpall sai kindlasti veelgi populaarsemaks. “Lapsed mängivad ikka väga palju,” märkis ta. “Hea, et saime kingituseks jälle uusi palle, sest vanad on suurest mängimisest lihtsalt ära kulunud.”

Pilt: Kertu Tutk

Rohkem  pilte koolide külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetavad Rimi Eesti ja Nike.