Festivalid toimusid Kohila Mõisakooli ja Kohila Gümnaasiumi tüdrukutele, kes said end proovile panna erinevates jaamades, kus sai harjutada jalgpallitehnikat: pallivaldamist, söötu ja lööki. Festivali teises pooles said kõik tüdrukud üheskoos jalgpalli mängida.

Kohila Jalgpallikooli juhatuse liikme ja Kohila Püsivuse treener Kaido Mägi sõnul oli festival edukas ning täitis oma ootusi. „Tüdrukud osalesid festivalil väga hea meelega ning mitmed tüdrukud liitusid koheselt ka Kohila Püsivuse jalgpallitreeningutega – see oli ka festivali üks eesmärkidest,” ütles Mägi.

Mägi lisas, et koostöös jalgpalliliiduga soovitakse sarnaseid sündmusi korraldada ka tulevikus. „Tüdrukute jalgpallifestival andis kõikidele osalejatele võimaluse proovida, kui tore ja lihtne on jalgpalli mängida. Lisaks näitas see, et jalgpall on võrdväärselt nii tüdrukute kui poiste mäng. Kuna sel korral toimus festival pärast koolitunde ning info kõigini ei jõudnud, siis järgmisel korral pöörame sellele tähelepanu, et festivalil osalemine oleks kõigile võimalik,“ rääkis Mägi.

Kõik osalised said mälestuseks „Tüdrukud on mängus” särgi.

Kohila Gümnaasiumi tüdrukud. Pilt Liisi Troska

Suur pildigalerii SIIT

Tüdrukute jalgpallifestivalide peatoetaja on Rimi Eesti.