Kooliprojekt viis möödunud nädalatel jalgpallirõõmu Harju-, Pärnu- ja Saaremaale, kus võttis tundidest osa 534 last.

Novembri lõpus käidi külas Tallinna Rahumäe Põhikoolis ning koos kooliprojekti treeneritega viisid 150 lapsele mänge läbi FC Nõmme Unitedi treenerid. Tallinnas jõudis kooliprojekt kahel päeval ka 21. Keskkooli, kus näidistundides osales 218 õpilast 1.-2. klassini. Lastele käisid harjutusi näitamas FC Flora treenerid.

Rahumäe Põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja Karli Saare sõnul tekitas külastus nende juures positiivseid emotsioone „Arvan, et meie koolis õnnestus trenn väga hästi, sest lapsed olid rahul kõigi harjutuste ja juhendajatega ning hiljem nendega rääkides tekkis nii mõnelgi suurem huvi jalgpalli vastu ja olen kindel, et mitmed lapsed leiavad tänu tunnile tee jalgpallitrenni.”

Samuti jagus õpetajal häid sõnu „Jalgpall kooli!” kohta üldiselt „See projekt on väga kiiduväärne ettevõtmine, sest tänu sellele saavad lapsed tavatundidele vaheldust ja natuke teistmoodi lähenemist oma ala tõeliste proffide poolt. Lisaks saab uut inventari pallide ja vestide näol, mis on samuti väga oluline. Kokkuvõttes on sellised projektid hea reklaam kogu spordialale,” tõdes Saar.

Detsembri alguses käidi koos FC Kuressaare treeneritega jalgpalli tutvustamas Saaremaa Ühisgümnaasiumis ja Pärnjõe Koolis. Saaremaal osales tunnis 134 last, sealhulgas 59 poissi ja 75 tüdrukut. Vändra vallas asuvas Pärnjõe Koolis olid mänge ja harjutusi tegemas lapsed 1.-6. klassini, keda oli kokku 32.

Vaatamata piiratud ruumile Ühisgümnaasiumis ja Pärnjõe Koolis, läks külastus kooliprojekti treeneri Rauno Tutki sõnul hästi. „Mõlema kooli külastused olid laste poolt väga meeleolukad ning nad olid usinad tegevustest osa võtma. Saaremaa koolis oli saal küll väiksemavõitu, aga kõik olid üksteise vastu viisakad ja saime ilusti hakkama. Pärnjõe kooli võimla on üks väiksemaid, kus kooliprojektiga käinud oleme, aga seevastu olid Pärnjõe õpilased väga kuulekad ja püüdlikud.”

Pildil Saaremaa Ühisgümnaasiumi poisid mänguhoos

Kooliprojekt numbrites (2014-2017):
Osalenud lapsed: 26 310
Külastatud koolid: 266
Koolidele/klubidele jagatud pallid: 2640
Läbitud kilomeetrid: 39 380

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud projekti toetavad Rimi ja Nike.