Pärnumaal asuval Lõpe põhikoolil puudub korralik spordisaal, aga kuna kehalise kasvatuse tundi annab sama õpetaja, siis sõitsid lapsed bussiga naabrite juurde Koongasse, kus osaleti ühiselt „Jalgpall kooli!“ treeningul.

„Lõpes saame mängida ainult väljas või klubis, kui tõmbame akendele kardinad ette ja kasutame pehmeid palle. Nii oli lihtsam lapsed Koongasse transportida, kus on korralik värskelt remonditud spordisaal,“ rääkis õpetaja Kristi Kangur.

Kokku osales treeningul 1.-6. klassini 64 õpilast. „Õhkkond oli super hea, lapsed on harjunud koos spordipäevadel olema ja kõik oli väga mõnus,“ märkis Kangur. „Väikestele lastele meeldis kõige enam lammutajate mäng, samas läksid suurematele peale erinevad võistlused. Ei oska öelda, kui hästi nad harjutustega hakkama said, aga tundus, et lapsed olid tublid. Kõik pusisid ja igaüks tegi omal tasemel. Jalkapoisid panid muidugi väga ägedalt ja tulid rääkima, et nad on trennis seda juba teinud.“

Jalgpall on Lõpe ja Koonga piirkonnas päris populaarne, viimastel aastatel on saanud heaks traditsiooniks kohalike külade jalgpalliturniir, kus teevad kaasa ka õpilased. Tundides mängitakse peamiselt kevadel ja sügisel. „Püüame õpetada neile tundides siiski võimalikult erinevaid alasid. Aga vaatame, kas hakkab nüüd rohkem lapsi trennis käima, igatahes neile jalgpall väga meeldis,“ lausus Kristi Kangur.

Koos treener Aleksandra Ševoldajevaga lastele jalgpallitarkusi jaganud Rauno Tutk tunnistas, et lapsed olid kõik ühesugused ja mingit erinevust ta kahe kooli õpilaste oskustes või käitumises ei täheldanud, sest kõik olid omavahel väga sõbralikud. „Eks neil on sama õpetaja ja üks režiim, millega lapsed on juba harjunud,“ lausus ta. „Väga vähe oli selliseid, kes ei tahtnud kaasa teha. Oskused olid päris korralikud ja jalgpallist teadsid nad ka päris palju. Olime küsimustele vastuste ootamisel ka kannatlikud ja õiged vastused tulid. Õpetaja elas ka väga aktiivselt kaasa.“

Lapsed rõõmsalt koos jalkat mängimas. Pilt: Kertu Tutk
????????????????????

Rohkem pilte külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekt „Jalgpall kooli!“ toetavad Coca-Cola HBC Eesti AS ja Nike.