d1e90aec8f3e3e89be1f50983b228bebKooliprojekti raames Põlvamaal Orava koolis käinud treenerid Aleksandra Ševoldajeva, Sander Lember ja Margus Nemvalts said lastelt ja õpetajalt sooja vastuvõtu ning treeningul löödi aktiivselt kaasa.

„Kool, õpetajad, lapsed ja meie jäime väga rahule,“ lausus Ševoldajeva. „Lapsed olid väga motiveeritud ja tegid kõik kohe kaasa. Kuna jäime teeolude tõttu hiljaks, siis meid juba oodati.“

Ševoldajeva sõnul tehti enne treeningut väike vestlusvoor, millega lapsed tulid kohe kaasa. „Tavaliselt on väikestes kohtades lapsed tagasihoidlikud. Siin aga hakkasid nad kohe rääkima ja oskasid küsida. Nad ei lasknud trennil niisama minna, vaid osalesid aktiivselt,“ selgitas treener, lisades, et pärast jäi osa lapsi uute pallidega veel saali harjutama.

Treeningul osales 1.-5. klassi lapsed, keda oli kogunenud 30. Orava kooli kehalise kasvatuse õpetajal Heli Lumil jagus külakosti toonud treenerite aadressil vaid kiidusõnu. „Väga hea mulje ja mul oli vaadata päris palju,“ tunnistas ta.

„Oli huvitav, kuidas nad neid asju teevad ja raamat ka aitab nüüd palju kaasa. Ega ise kohe kõigi asjade peale ei tule. Põnev oli jälgida, kuidas kõik lapsed kohe ühiselt tööle saadi, sest ega see pole lihtne. Ja loomulikul kuluvad ka pallid ära, sest ega väikesel maakoolil pole selleks piisavalt vahendeid.“