Saaremaale Orissaarde jõudnud kooliprojekt võeti kohalike laste poolt soojalt vastu ja eriti meeldisid neile erinevad mängud.

Orissaare Gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Kateriin Kuusk ütles, et lastele meeldis mängida ka lõpus jalgpalli, kuid kõige suuremat elevust tekitas ikkagi ehitajate ja lammutajate mäng*, mis nõuab osavust, nupukust ja kiiret reageerimist.

Treeningud viidi läbis kahes grupis, alustuseks 1.-3. ja siis 4.-5. klassi lastele. Kokku oli osalejaid üle 80. „Kindlasti oli tegu väga kasuliku ettevõtmisega,“ märkis Kuusk, kes on ise ka FC Kuressaares tüdrukute ja naiste treener.

„Igast asjast saab midagi õppida. Nägin erinevaid harjutusi, mida saan tulevikus ka oma gruppide treeningutel läbi viia. Lapsed said kindlasti jalgpalliga lähemalt tuttavaks.“

Lisaks Eesti Jalgpalli Liidu treeneritele Rauno Tutkile ja Eneli Valsile tõid lastele külakosti ja viisid treeningu läbi ka FC Kuressaare treenerid Jan Važinski ja Maikko Mölder.

Rauno Tutk ütles, et saarlased polnud üldse häbelikud. „Meid võeti väga meeldivalt vastu,“ lausus ta. „Lapsed olid väga osavõtlikud ja kohati tegid nad päris osavaid liigutusi, kuigi sealkandis pole suuri võimalusi jalgpalliga tegeleda. Muidugi rõõmustasid neid kingiks saadud pallid.“

*ehitajate ja lammutajate mäng on kahe võistkonna vahel – üks võistkond proovib tähised keerata ühtpidi, teised vastupidi. Aja lõppedes loetakse üle, kumb võistkond suutis rohkem „ehitada” või „lammutada”.

Kliki pildile, et vaadata galeriid
d26879fb90f41760913689c9669046c1

Foto: Maikko Mölder