Harjumaal asuva Oru põhikooli miniväljakul said „Jalgpall kooli!“ trennis harjutada vaid nooremad lapsed, sest väljakule lihtsalt rohkem ei mahu. Nii pidid vanemad lapsed pealt vaatama, mis toimub, kuigi nemadki oleks tahtnud kaasa teha.

Kokku osales treeningul 80 õpilast 1.-5. klassini. „Meil läks väga hästi ja paremini enam ei saagi,“ oli õpetaja Priit Palo toimunuga rahul, kuid tõdes, et eks vanemad lapsed olid ikkagi pisut kadedad. „See päev läks kokku meie spordipäeva tublimate autasustamisega, kui kogu kooli ees andsime üle diplomid ja samas saime kingituseks ka uued pallid.“

Oru koolis käib treeninguid läbi viimas kooli vilistlane Pelle Pohlak. Jalgpall, võrkpall ja saalihoki on kõige populaarsemad spordialad. Pea kõik poisid ja tüdrukud käivad mõnes trennis.

„Seepärast olid harjutused ka meie lastele jõukohased, kõik suutsid palli ikka pea ja õla peal hoida,“ rääkis Priit Palo. „Ka neid lapsi polnud, kes oleks püüdnud viilida ja kõrvalt vaadata. Üks tüdruk ei mänginud kaasa, aga ta vaatas pealt ja kirjutas pisut härmatanud väljakupiirdele – jalgpall on lahe ja sellega sai kõik öeldud.“

Priit Palo sõnul käiakse lastega alati ka erinevatel võistlustel. „Treenerid olid tublid, neilt oli mida õppida ja ka raamatust saab edaspidi huvitavaid harjutusi vaadata,“ lausus õpetaja.

Oru koolis käisid jalgpallirõõmu jagamas kooliprojekti treenerid Rauno Tutk, Eneli Vals ja Ats Kutter ning FC Kose treener Pelle Pohlak. „Korralikud tingimused, aed ümber, pallid ei läinud kaugele, mõnus õhkkond ja kõik tegid aktiivselt kaasa,“ võttis Rauno Tutk treeningu kokku.

Pilt Kertu Tutk
Oru PK 211016 (67)Rohkem pilte koolide külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetab varustusega Nike.