Koroonaviiruse leviku ja Eestis kehtestatud eriolukorra tõttu on peatunud või edasi lükkunud erinevad jalgpallivõistlused ja -tegevused, sealhulgas ka Rimi jalgpalli osavusfestivalid. Enne eriolukorra rakendumist toimus üle Eesti kokku kaheksa festivali ja osalejaid on olnud 739 last 56 koolist.

Pidamata on veel kuus festivali, kui hetkeseisuga on edasi lükatud Läänemaa, Lääne-Virumaa, Tallinna, Harjumaa, Saaremaa ja Viljandimaa eelvõistlused. „Hetkel on koolide tavapärane rütm häiritud ja festivalide täpne jätkumisaeg selgub pärast eriolukorra lõppemist. Meie soov oleks pidada edasilükatud eelvõistlused septembris ja oktoobris ning finaalvõistluse plaanime korraldada novembri alguses Kalevi Spordihallis,” sõnas rahvajalgpalli osakonna juhataja Teet Allas.

Seoses festivalide jätkumisega sügisel, saavad erandina edasilükatud eelvõistlustel osaleda 1.-4. ja 5.-6. klasside õpilased ning finaalis 5.-6. klasside lapsed.

Eesti Jalgpalli Liidul aitavad koostööpartneritena osavusfestivale läbi viia Rimi, Corny, Sportland, ABC Motors, Nike ja Eesti Koolipordi Liit.