Pärnu Mai koolis olid „Jalgpall kooli!“ treenerid nii oodatud, et lapsed olid neil lausa ukse peal vastas.

Kahel päeval harjutas üle 300 lapse ja kooliprojekti juhendajatele olid abiks Pärnu JK Vapruse ning Pärnu JK treenerid. „Väga kihvt üritus ja väga tublid olete,“ jagas projektile tunnustust kehalise kasvatuse õpetaja Tiina Hodakov.

„See on ikka hoopis midagi muud, kui iga laps saab oma palliga toimetada, neil olid suud lahti ja ainult möllasid. Palju palle oli väga hea, sest ega me muidu sellist asja võimaldada ei saa. Lapsi oli kõrvalt väga vinge vaadata, treenerid olid noored ja emotsionaalsed. Nad on õige koha peal ja hoidke neid.“

Tiina Hodakovi sõnul said lapsed mängude ja harjutustega üldiselt väga hästi hakkama. Paljud poisid ja tüdrukud käivad juba jalgpallitrennis ning nemad olid päris osavad. „Samas oli põnev vaadata just neid, kes eriti ei osanud ja algul isegi veidi pelgasid, kuid nad ikka pingutasid ja lõpus olid emotsioonid üleval,“ märkis õpetaja.

Hodakov avaldas lootust, et see külaskäik tõstis jalgpalli populaarsust veelgi, sest paljud õpilased võtsid endale treenerite poolt jagatud ankeedid, et treeninggruppidega liituda. „Ega meil teised alad suurt jalgpalli vastu saagi,“ tõdes ta. „Meil on korralik kunstmuruväljak, kus saab mängida ja nüüd saime ka palle juurde, mis võimaldab kohe ka kehalise kasvatuse tundide kvaliteeti tõsta.“

Omalt poolt avaldas võõrustajatele tunnustust Rauno Tutk, kelle hinnangul oli koolis tore ja mõnus seltskond. „Lapsed olid ise nii aktiivsed, et meil polnudki vaja neid utsitada. Mõned lapsed olid uksel vastus ka, aga me läksime saali, panime oma asjad üles ja hakkasime tööle,“ lausus ta.

Tüdrukud tundsid mängust suurt rõõmu. Pilt Kertu Tutk.
p2rnu maiRohkem pilte külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekt „Jalgpall kooli!“ toetavad Coca-Cola HBC Eesti AS ja Nike.