Kooliprojekti külaskäik Pärnu Vanalinna põhikooli tekitas elevust ja põnevust mitte ainult osalenud lastes, vaid kõigis, kes kohal olid.

„Väga meeldis, ma täitsa imestasin, kui hästi meie esimese klassi lapsed nende harjutuste ja ülesannetega hakkama said,“ rääkis kehalise kasvatuse õpetaja Rein Semenov.

„See, mis toimus, meeldis ka kohal olnud lapsevanematele ja teistele õpetajatele väga. Juhendajad olid ikka täielikud profid, kes oskasid lapsed korralikult tööle panna.“

Samal ajal, kui vanemad lapsed tegelesid kergejõustiku ja tuletõrje olümpiaga, müttasid kõige nooremad jalgpalli taga ajades. Pärnu Rannastaadioni harjutusväljakul toimunud treeningul osales 200 õpilast 1.-3. klassini. Rein Semenov ütles, et lapsed ei teadnud, mis neid ees ootab ja see oli tore üllatus, mis sobis ülekoolilisse spordipäeva väga hästi.

„Poisid ja tüdrukud olid võrdselt tublid ja kõik pingutasid ikka niipalju, kui oskused lubasid,“ lausus õpetaja, lisades, et kõige enam tundusid lastele meeldivat ikkagi erinevad mängud.

Poiste hulgas on jalgpall koolis kõige populaarsem spordiala, seda mängitakse sügisel ja kevadel igas kehalise kasvatuse tunnis. Päris palju poisse käib ka jalgpallitrennis, sest Pärnus on palju klubisid. Tüdrukud harrastavad jalgpalli pisut tagasihoidlikumalt, kuid ka nende hulgas on neid, kes ikka võimalusel mängivad. Teistest populaarsematest spordialadest harrastatakse koolis veel võrk- ja korvpalli.

Lastega tegelesid treenerid Rauno Tutk, Aleksandra Ševoldajeva ja Ats Kutter, lisaks oli kohal ka Pärnu JK Vaprus esindus. „Läks väga kenasti, lapsed olid värsked ja teotahtelised ning kõigile meeldis. Tegime neli jaama, kus sai kõigiga korralikult tegeleda,“ rääkis Rauno Tutk.

Pilt: Kertu Tutk
p2rnu_vlk 060916 (37)Rohkem pilte külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetab varustusega Nike.