Kui tavaliselt sõidavad “Jalgpall kooli!” treenerid koolidele ise külla, siis seekord võõrustati Püha Miikaeli kooli lapsi Lillekülas Sportland Arenal.

“Lapsed olid mängupaigast väga vaimustuses, sest enamus polnud neist nii suures jalgpallikompleksis varem käinudki,” rääkis õpetaja Aivar Saar. “Ja kokkuvõttes oli kõik väga hästi, lapsed olid rahul ja ilm ilus, harjutused olid head ja jõukohased.”

Kokku osales kooliprojekti treeningul 100 õpilast 1.-4. klassini, keda juhendasid kooliprojekti treenerid Rauno Tutk, Martti Pukk, Ats Kutter ja Teet Allas. Nagu ikka meeldib poistele jalgpalli juures üldiselt kõik, aga õpetaja sõnul tahtsid nad kõige enam ikka väravale lüüa. “Ka tüdrukutele meeldis ja kuna nad said omaette poistest eraldi mängida, polnud karta nende tugevaid lööke,” märkis õpetaja.

Aivar Saare hinnangul said harjutustega kõik enam-vähem korralikult hakkama. Pisut keerulisem oli neil, kes üldiselt pole pallimängudes nii tublid, kuid samas ei olnud ka midagi väga rasket.

Kui koolimaja juures jalgpalli mängimiseks häid võimalusi pole, siis vajadusel minnakse vanalinna Merepuiestee äärde mängima, kus pannakse ise väravad maha. Saalis mängitakse põhiliselt ikka rahvastepalli ja muid mänge, korvpall on heal järjel.

Saar ei osanud vastata, kas jalgpall sai nüüd popimaks. “Üks laps ütles, et hakkab kindlasti trennis käima, aga üldiselt tundub, et kõigile meeldis,” tõdes õpetaja.


Rohkem pilte koolide külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetavad Rimi Eesti ja Nike.