Tallinnas Kalevi Spordihallis peeti 5. aprillil 25 võistkonna osavõtul Rimi jalgpalli osavusfestivali finaalvõistlus, mille võitis tiitlit edukalt kaitsenud Lasnamäe Vene Gümnaasium.


Tänavu võttis osavusfestivalidest, mis toimusid 1.-3. ja 4.-5. klassidele, osa kokku 1300 last. Finaalvõistlusele pääsesid 4.-5. klassi õpilased, kui esindajaid oli kokku 22 koolist. Festivalist Kalevi Spordihallis võttis osa 165 õpilast ja 30 õpetajat.

Võitja selgus kolme harjutuse (palli vedamise meistrid, täpsuskütid, turbo) tulemusel. Parima tulemuse saavutas Lasnamäe Vene Gümnaasium, kes edestas Pärnu Mai Kooli ja Tallinna Linnamäe Vene Lütseumit. Koha esikümnes teenisid veel Suure-Jaani Kool, Sillamäe Vanalinna Kool, Rakvere Reaalgümnaasium I, Pärnu Vanalinna Põhikool, Kohila Gümnaasium I, Elva Gümnaasium ja Raasiku Põhikool.

Ülejäänud kohad hõivasid vastavalt Suure-Jaani Kool, Rakvere Reaalgümnaasium II, Sillamäe Kannuka Kool, Viljandi Kesklinna Kool, Paide Gümnaasium, Aste Põhikool, Paide Ühisgümnaasium, Põltsamaa Ühisgümnaasium, Kohila Gümnaasium II, Emmaste Põhikool, Tartu Erakool, Haapsalu Linna Algkool I, Kahtla Lasteaed-Põhikool, Haapsalu Linna Algkool II ja Adavere Põhikool.

Kõik finaalvõistluse tulemused leiab siit 
Pildigalerii siit

Ürituse avasid Kristiine Gümnaasiumi õpilasbänd Flashback Thursday ja trikijalgpallur Eno Lints. Päevajuhtideks olid Siim Kera ja Kaidor Kahar ning kohtuniketööd tegid Eesti Koolispordi Liidu esindajad  ja Arte Gümnaasiumi õpilased. Lisaks võistlusele kohtusid osalejad Eesti koondise mängijate Aleksandr Dmitrijevi, Frank Liivaku ja Madis Vihmanniga, kes jagasid autogramme ning aitasid läbi viia autasustamise tseremooniat.

Rimi jalgpalli osavusfestivali finaali  aitasid läbi viia Eesti Koolispordi Liit, Nike, Sànte, Amps, ABC Motors ja Arte Gümnaasium.