Tartumaal Valguta lasteaed-algkoolis võeti „Jalgpall kooli!“ nii hästi vastu, et paljud lapsed avaldasid soovi hakata trennis käima. 

Valgutal oli treenerite Sirje Roopsi, Timo Teniste ja Sander Lemberiga kaasas FC Elva tegevjuht ja treener Marek Naaris, kellele nähtu väga meeldis ja ta lubaski seal avada ka treeninggrupi.

„See peaks olema projekti ajaloos esimene kord ja näha on, et inimesed on seal asjast huvitatud,“ rääkis Sander Lember. „Kuna Valgutas on õpetajaks Priit Lehismets [FC Otepää mängija], siis oli tase päris hea. Paar poissi olid väga kiirete jalgadega. Pisike kool ja tore seltskond, kus lasteaialapsed ja kuuenda klassi õpilased koos ilusti toimetasid.“

Priit Lehismets ütles, et Marek Naaris küsis lastelt trennide kohta ja nad tahtsid kohe minna. „See projekt on väga kasulik,“ leidis ta. „Peab ikka igas Eesti koolis käima, sest pärast sellist päeva saab jalgpall kindlasti suure hoo sisse.“ Lehismetsa hinnangul läks Valgutal päev väga hästi, oli vahva ja nii õpetajatele kui lastele meeldis. „Kõike tehti rõõmuga kaasa ning lasteaialapsed ja vanemad õpilased nautisid täiega,“ märkis ta. „Harjutustega said nad korralikult hakkama ja vahepeal tundus, et nooremad olid isegi tublimad.“

Valguta lastele meeldisid erinevad mängud ja üksteise vastu läks päris tuliseks võistluseks. „Ülesanded olid lihtsad, lastele arusaadavad ja trenn sujus,“ jagas õpetaja kiidusõnu. Jalgpall on Valguta koolis üks popimaid spordialasid ja vahetunnis mängitakse seda päris palju. Sügisel telliti koolile ka uued kokkupandavad väravad ja see on teinud ala veelgi popimaks ning laste huvi on väga suur.

Kooliprojekt ValgutasRohkem pilte külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekt „Jalgpall kooli!“ toetavad Coca-Cola HBC Eesti AS ja Nike.