Tartumaal Vara põhikoolis on kehalise kasvatuse tunnis õpilaste eelistatuim spordiala jalgpall ja pärast kooliprojekti külaskäiku on huvilisi veel rohkem.

„Igatahes meie lastele meeldis,“ tunnistas kehalise kasvatuse õpetaja Katrin Reimand, kelle sõnul oli oluline, et keegi teine tegeles ka nendega. „Trennis oli palju palle ja tegevused olid kindlasti huvitavad ning pisut erinevamad nendest, mis me tavaliselt tunnis teeme.“

Õpetaja hinnangul on koolis jalgpalliga tegelemiseks tingimused väga head ja nüüd on neil ka mängupallid olemas. „Jalgpall on laste hulgas eelistatud, sest kui neilt küsida, mida me tunnis teeme, siis soovitakse ikka vutti mängida, teised pallimängud ei ole nii populaarsed,“ selgitas õpetaja.

Kokku osales trennis 1.- 5. klassi 45 last. Katrin Reimandi sõnul said need, kes jalgpalliga tegelenud paremini hakkama, kuid kõik ikkagi pingutasid. „Mõni tuli küll kurtma, et ei tule välja, aga ega kõiki harjutusi ei saagi pooleteise tunniga selgeks. Kindlasti oli kõksimine raske, aga mängudes oli omadele kõva kaasaelamine,“ lausus ta.

Vara koolis annab kaks korda nädalas jalgpallitrenni Arvo Padar. Palju lapsi ei saa kahjuks aga osaleda, sest probleemiks on bussitransport ja õigel ajal koju saamine. Kui aga väljas on valgem, käiakse mängimas ka Koosal ja nii on kaasatud rohkem lapsi.

„Loodan, et jalgpall sai veelgi populaarsemaks,“ märkis Katrin Reimand. „Paar poissi igatahes ütlesid, et nemad hakkavad nüüd küll trennis käima. Tüdrukud seni eriti ei kibele, kuigi nendest paar tükki on päris aktiivsed.“

Koos Timo Tenistega Vara koolis käinud Sander Lember ütles, et kohe oli tunda kooli linnalähedus, sest lapsed olid palju elavamad. „Mõni oli ikka päris rüblik ja õpetajal tuli neid korrale kutsuma ning me pidime ise ka pisut valjemat häält tegema. Aga koolil on uus ja suur saal ning kokkuvõttes toimis kõik hästi,“ lausus treener.

Pilt: Sander Lember
vara_010Rohkem pilte külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekt „Jalgpall kooli!“ toetavad Coca-Cola HBC Eesti AS ja Nike.