Harjumaal asuvas Vihasoo lasteaed-algkoolis osutus „Jalgpall kooli!“ nii menukaks, et kõik õpilased avaldasid soovi trennis käima hakata.

„Kõik oli suurepärane, rahule jäid nii õpilased kui õpetajad ja nagu üks mees avaldasid kõik lapsed pärast soovi jalgpallitrenni minna,“ rääkis õpetaja Marju Loorits. „Oli energiline ja sujuv üritus, lapsed töötasid korralikult kaasa ja kuulasid treenereid huviga. Oli hea, et ka kohalik treener oli tegevusse kaasatud, äkki saame tema meie lastele nüüd trenne läbi viima.“

Kokku osales 33 õpilast 1.-6. klassini. Looritsale meeldis, et igal lapsel oli harjutamiseks pall, nad said keskenduda oma ülesandele ja ei pidanud kellegi järgi ootama. „Treenerid olid vahvad ja lõbusad, poisid ja tüdrukud said hästi hakkama,“ märkis õpetaja.

Esimest aastat Vihasoo koolis õpetajana tegutseval Marju Looritsal on plaan oluliselt parandada varustust, mis on seni olnud päris nigelas seisus. Kehalise kasvatuse tundides proovitakse erinevaid spordialasid ja kuigi jalgpalliplatsi olukord pole kiita, on seni hakkama saadud.

Koos kooliprojekti treenerite Ats Kutteri ja Rauno Tutkiga oli lastega tegelemas Virumaa Spordi esindajana Jüris Sahkur. „Kuigi oli ülipisike saal, valitses mõnus õhkkond. Saime oma asjad toimetatud, lastele meeldis ja kõik olid rahul,“ tõdes Rauno Tutk.

vihasoo (23)Rohkem pilte koolide külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetab varustusega Nike.