Viljandis erivajadustega lastele mõeldud Kaare koolis projektiga „Jalgpall kooli!“ käinud treenereid Aleksandra Ševoldajevat (pildil) ja Sander Lemberit rõõmustas osavõtlikkus ja kaasategemise rõõm.

„Jäi silma, et lapsed olid väga ägedad, töökad ja suure potentsiaaliga,“ kiitis Aleksandra Ševoldajeva võõrustajaid. „Lapsed olid arukad ja said kohe keerulistest ülesannetest aru. Kui tavaliselt meeldivad õpilastele enim mängud, siis selles koolis tuldi hästi kaasa ka individuaalsete harjutustega, kus laps oli palliga kahekesi.“

Ševoldajeva lisas, et tavaliselt on vanemad lapsed ülemeelikumad, enesekindlad ja alati ei viitsita kõike täpselt kaasa teha, aga selles Viljandi koolis tehti kohe esimesest harjutusest kõike meeleldi ja täpselt.

Treeningutel osales üle 60 1.-4. ja 5.-8. klassi lapse. „Kõik meeldis ja lapsed on vaimustuses,“ vahendas Kaare kooli kehalise kasvatuse õpetaja Inna Arutjunjan oma õpilaste rõõmu. „Mängud ja kingitused olid vahvad. Kui võõrad tulevad külla, siis on nad lastele kui jõuluvanad.“

Õpetajana töötab samas koolis Eesti koondislase Karol Metsa ema Eve Mets, kes saatis samuti korraldajatele hea ürituse eest tervitusi. Inna Arutjunjani sõnul pole Karol Mets ise veel koolis külas käinud, aga küll ta kunagi tuleb oma karjäärist rääkima.

Sport on koolis au sees ja pidevalt osaletakse eriolümpia erinevatel võistlustel.Foto: EJL