Valgamaal asuvas Aakre lasteaed-algkoolis valitses juba mitu päeva enne „Jalgpall kooli!“ treenerite külaskäiku suur ootusärevus.

„Meie lapsed ootasid treenereid ikka päris mitu päeva, sest vanematele oli antud teada, et tähtis üritus on tulemas ja selleks päevaks peavad kõigil tossud kaasas olema,“ rääkis treener Liina Laaser. „Ja oligi väga tore üritus. Treenerid olid hästi lapsesõbralikud ja õpilased möllasid täiega. Kui tunni lõpus küsiti, kas koolis võiks olla ka jalkatrenn, siis kõik vastasid jaa ja lapsed tahtsid, et treenerid väga kiiresti tagasi tuleks. Ka õpetajad said vajalikke mõtteid juurde.“

Kuna tegu on väikese kooliga, osales treeningul 13 last, kellest koguni 10 olid tüdrukud. „Vanuseline erinevus laste oskustes muidugi oli, aga kõik toimis,“ rääkis Laaser, lisades, et kõige enam meeldisid lastele erinevad harjutused ja muidugi haarasid kaasa põnevad mängud.

Jalgpalli Aakre koolis palju ei mängita. Lasteaialastega tegeleb Rõngus treener Kristjan Moorast ja nad paistsid tänu oma oskustele teiste hulgas ka kohe silma. Vahetunnis saab jalgpalli mängida, aga väikeste ja pehmete põrkepallidega, sest seintel on ka klaasidega stendid ja nende kogemata purukslöömist lubada ei saa.
Liina Laaser usub, et kindlasti sai jalgpall nüüd popimaks ja just mõned vanemad lapsed olid väga huvitatud. „Meie lapsevanemad võiks võtta siin initsiatiivi ja kasvõi koopereeruda. Kool sai kingituseks uued pallid ka ja võimalused trennideks on olemas. Tahame endale veel ka jalgpalliväravaid staadionile,“ märkis õpetaja.

Trenni viisid läbi Timo Teniste, Sirje Roops ja Sander Lember, keda abistasid kolm Valga FC Warrior treenerit. „Tegime trenni vanast maakivist ehitatud hoones minimaalsete mõõtmetega võimlas,“ rääkis Sander Lember. „Lapsi oli selleks just paras hulk.“

Aakre LAAK (22)Rohkem pilte koolide külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetab varustusega Nike.