Harjumaal asuva Aegviidu kooli lapsed end “Jalgpall kooli!” treeningul tagasi ei hoidnud ja lusti jagus ka järgnenud koolipäeva.

„Meil läks väga-väga hästi,” rääkis huvijuht Thea Luik. „Me ütlesime treeneritele ka, et on osa lapsi, kes kehalise kasvatuse tunnis erinevatel põhjustel ei saa hakkama. Aga kogu kamp tegi kaasa ja lapsed olid vaimustuses, kuidas treenerid nendega tegelesid. Suuremad lapsed, kes kõrvalt pidid vaatama, kurtsid, et nemad tahaks ka.”

Luige sõnul läksid kingituseks saadud pallid kohe esimeses vahetunnis käiku. „Meil on kooli juures staadion olemas, lapsed küsivad palle ja siis nad saavad neid taguda. Lastele ikka meeldib vahetunnis palli taga ajada ja, kui väljas on veel hea ilm ka, siis teevad nad seda suure lustiga ja isegi tüdrukud ei jää kõrvale.”

Huvijuht tõdes, et harjutused ei olnud küll kõigile kerged ning ka need, kes käivad kord nädalas trennis pidid palliga pusima. Samas kõik nautisid treenerite Ats Kutteri ja Rauno Tutkiga koos tegutsemist. „Lapsed arutasid pärast ka omavahel väga elavalt seda asja ja mõnuga jätkasid. Positiivne oli see, et kõik olid väga sõbralikud,” lausus Thea Luik.

Koolis on veel populaarne ka suusatamine, aga 57 õpilasest umbes 20 käib jalgpallitrennis Aegviidu spordiklubi treeneri juhendamisel. Luik ei osanud öelda, kas jalgpalliliidu treenerite külaskäik tegi jalgpallimängu veelgi populaarsemaks.

„Selles vanuses on palju muud tegemist ka,” märkis ta. „Paistab alles mõne aja pärast palju neid trennis on. Võib arvata, et tuleb juurde, aga kui paljud neist ka jäävad, näitab juba aeg.”


Rohkem  pilte koolide külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetavad Rimi Eesti ja Nike.