Viljandimaal asuva August Kitzbergi nimelise Gümnaasiumi lapsed tulid kooliprojekti trenni otse kooli spordipäevalt ja vaatamata sellele, et lõpuks tuli väsimus peale, kurtmist ei kõlanud.

„Kõigil näod särasid ja nad tegid rõõmuga,” rääkis direktor Jaak Israel. „Meil oli spordipäev, kus lapsed tulid jalgpalli mängima otse kergejõustikust ja nad olid tahtmist täis päeva sportlikult edasi veeta. Keegi eriti ei nurisenud, oli palju uusi harjutusi ja mänge nii, et kõigil oli põnev.”

Kokku osales treeningul 120 õpilast 1.-5. klassini. Israeli sõnul tuli lastele väsimus lõpuks kindlasti peale, aga see on ka pärast füüsilist pingutust normaalne. „Nii jäi neil vähem aega ulakusteks ja nutitelefoni näppimiseks. See trenn haaras neid hästi kaasa,” märkis ta.

„Need, kes käivad jalgpallitrennis said paremini hakkama, aga ka need, kellel nii head oskused ei olnud, püüdsid kõike korralikult järgi teha. Nad olid entusiastlikud, kuigi väsinud.” Õpetaja lisas veel, et pärast omavahel rääkides olid kõik lapsed ikkagi rahul. Üks esimese klassi tüdruk ütles ka õpetajale, et talle jalgpall muidu ei meeldi, aga see päev oli väga lahe.

Koolis on populaarsemad spordialad kergejõustik, ujumine, võrk- ja korvpall, siis tuleb alles jalgpall, mida harrastavad lapsed käivad Viljandis ja Suure-Jaanis trennis. Kuna kooli saal on väike ja spordialasid palju, siis jalgpallile seni aega ja ruumi ei jätkunud. Nüüd aga renoveeritakse saal ära ja tekib võimalus. Kooli juhtkonnal on Viljandi JK Tulevikuga kokkulepe, et sügisel moodustatakse huvilistest treeninggrupp. “Treeningud vajavad järjepidevust, mida me enne ei saanud võimaldada, kuid suurema saaliga saame seda nüüd teha, graafik muutub paindlikumaks,” rääkis Jaak Israel.

Õnneks õues on jalgpalli mängimiseks väga head tingimused kvaliteetse väljakuga. „Kui Mart Poom meil paar aastat tagasi külas käis, siis ei suutnud ta uskuda, et sellises kohas on nii hea muruplats võimalik. Mängimise jaoks on see suurepärane, kuigi tribüüne meil pole,” lisas direktor.

Rohkem  pilte koolide külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetavad Rimi Eesti ja Nike.