Kolmapäeval toimus Õismäe Sportmängude Hallis koostöös Tallinna Haridusametiga esmakordselt hariduslike erivajadustega õpilaste koolide saalijalgpalliturniir. 

Turniiril osalesid Lasnamäe Põhikooli, Ristiku Põhikooli, Tallinna Heleni Kooli, Tallinna Kadaka Põhikooli, Tallinna Laagna Lasteaed-Põhikooli ja Tallinna Tondi Kooli võistkonnad. Mängud toimusid kahes vanusegrupis. 1.–6. klasside arvestuses oli parim Tallinna Tondi Kooli võistkond ning 7.–9. klasside turniiril oli parim Lasnamäe Põhikooli esindus. Mõlemad esikoha võitnud tiimid said mälestused Rimi koolijalka karika. Kokku käis väljakul 92 last.

„Tegu oli eriliselt helge päevaga, mida ootasime ka ise pikisilmi. Nägime palju vaeva, et turniir saaks toimuda ning nähes, kuidas noored turniiriga kaasa tulid ja kui palju rõõmu osalemine neile pakkus, siis andis see meile kindlust, et just sellepärast me taolisi turniire korraldamegi“ ütles EJLi rahvajalgpalli osakonna juhataja Teet Allas.

Tallinna Heleni Kooli kehalise kasvatuse õpetaja Triin Pollisinski nõustub, et turniiriga jäid rahule nii õpilased kui õpetajad. „Kuna meie kooli õpilased ei saa osaleda üldhariduskoolide spordivõistlustel, siis on selline üritus väga olulise tähtsusega ning väga oodatud. Meie õpilastel võib olla keeruline teha omavahel koostööd, kuid selliseks turniiriks valmistumise käigus saame just sellele aspektile rohkem tähelepanu pöörata, mis suuremas plaanis võiks neile kasulik olla ka tulevases elus,“ ütles Pollisinski.

Pollisinski lisas, et idee korraldada selline turniir kaks korda aastas saab Heleni Kooli poolt suure toetuse. „Õpilased juba ootavad järgmist võimalust, sest mõne mängu tulemus jäi kripeldama. EJL on heaks eeskujuks ka teistele alaliitudele. Loodame väga, et mõni spordiliit leiab veel võimaluse HEV õpilastele võistlusi korraldada. See lisaks kindlasti õpilastele motivatsiooni osaleda liikumistundides,“ võttis ta oma mõtted kokku.

Pilt Katariina Peetson

Turniiri toetas maitsvate müslibatoonidega Corny.