Haapsalu Linna algkoolis on jalgpall kahtlusteta populaarseim spordiala ja seepärast tehti “Jalgpall kooli!” külaskäigul kõiki mänge ja harjutusi hoolega kaasa.

„Ilm oli küll veidi kole ja tuuline ning saime ka veidi vihma, kuid lastele väga meeldis,” tunnistas kehalise kasvatuse õpetaja Kadri Kaljuvere. „Tegelikult tahtsid nad algul ainult puhast jalgpalli mängida, kuid treenerite poolt tõmmati nad kohe hästi kaasa. Oma osa oli ka sellel, et kui koolis on õpetajad ainult naised, siis treenerid olid noored mehed, kes oskasid lastega väga vabalt ja vahvalt käituda. Lõpus korraldasid nad väga põnevad mängud.”

Kokku osales treeningul 150 õpilast 1.-3. klassini, kes said Kaljuvere hinnangul harjutustega väga hästi hakkama, sest need olid eakohased, esimesele klassile kergemad ja kolmandale pisut raskemad. „Isegi tüdrukutel silmad särasid,” märkis õpetaja. Lastega tegelesid Rauno Tutk, Ats Kutter ja Läänemaa JK treener Triin Vellemäe.

Jalgpall on koolis kindlasti kõige populaarsem ja paljud lapsed käivad juba Aavo Tomingase poolt läbi viidavates Läänemaa JK trennides. Poistel on pallid koolis alati kaasas ja vahetunnis võimalusel mängitakse. Veel harrastatakse kergejõustikku, vehklemist ja ujumist.

Tingimused on korralikud ning kuna Haapsalu on väike, siis saab kasutada kunstmuru ja linna spordihoonet. „Popimaks tegi kindlasti,” leidis Kaljuvere, et jalgpall sai loodetavasti harrastajaid juurde. „Kui teise ja kolmanda klassi lapsed on endale juba ala välja valinud, siis esimeses klassis ollakse veel otsingutel. Loodan, et just tüdrukud avastasid enda jaoks jalgpalli, sest nad nägid, et ei ole midagi väga rasket ja nad saavad hakkama küll. Õpetajana oli ka ühte-teist meelde jätta. Eeskätt mäng, kus mängiti üksteise käest kinni. See õpetab ka teiste kaaslastega arvestama.”


Rohkem pilte koolide külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetavad Rimi Eesti ja Nike.