Tallinnas EJLi jalgpallihallis toimunud Harjumaa Rimi jalgpalli osavusfestivalil osales 127 last kaheksast maakonna koolist. Kokku võistles 20 võistkonda omavahel erinevates jalgpallielementidega teatevõistlustes.

Nooremas vanusegrupis, 1.-3. klasside arvestuses võttis kindla esikoha Tabasalu Ühisgümnaasiumi esindus 30 punktiga. Teise koha sai Harkujärve Põhikooli I võistkond (21 punkti) ning kolmandaks tuli Randvere Kooli võistkond (20). Esikolmikule järgnesid Paldiski Põhikool (18), Muraste Kool I (16), Vääna-Jõesuu Kool (11), Risti Kool (11), Muraste Kool II (7) ja Harkujärve Põhikool II (4).

Vanemas vanusegrupis, 4.-5. klasside arvestuses oli võistlus lõpuni tasavägine ning esikoha sai lõpuks Tabasalu Ühisgümnaasiumi II võistkond, kes teenis kokku 33 punkti. Teisele kohale tuli Tabasalu I võistkond, kogudes 30 punkti. Kolmas ja neljas koht vastavalt Randvere Koolile 28 punktiga ning Muraste Kool I võistkonnale 26 punktiga. Neile järgnesid Vääna-Jõesuu Kool (20), Harkujärve Põhikool I (18), Risti Kool (15), Harkujärve Põhikool II (12), Paldiski Vene Kool (9), Muraste Kool II (9) ja Paldiski Põhikool (4).

Kohtunikena aitasid võistlust läbi viia Arte Gümnaasiumi 10. ja 11. klassi õpilased.

Kõikide toimunud festivalide tulemused ja pildigalerii leiab siit.

4.-5. klasside finaalvõistlus, kuhu pääsevad iga maakonna ja Tallinna eelvõistluse kaks paremat kooli, peetakse 4. aprillil Tallinnas Kalevi Spordihallis.

Pilt: Kertu Tutk

Rimi jalgpalli osavusfestivale aitavad läbi viia Eesti Koolispordi Liit, Sportland, Sante, ABC Motors ja kohalikud spordiliidud.