Kooliprojekti raames Hiiumaal Kärdla Ühisgümnaasiumi ja Emmaste põhikooli külastanud treenerid said sooja vastuvõtu osaliseks ning hiidlased ootavad neid tagasi.

MTÜ Hiiumaa Jalgpall üks eestvedajaid Kristi Linkov ütles, et projekti näol on tegu väga positiivse ettevõtmisega ning treenerid Rauno Tutk ja Eneli Vals jätsid väga hea mulje.

„Nendes koolides, kus nad seekord käisid, on meil jalgpallitreeningute grupid olemas ja enamus osalenud lastest teemaga kursis,“ rääkis Linkov. „Küll aga oli see loodetavasti vajalik kehalise kasvatuse õpetajatele, kes pole jalgpallialast koolitust sisuliselt saanud. Koolides tegeletakse korv-, võrk- ja rahvastepalliga, nüüd on neil olemas materjal ka jalgpalli mängimiseks ja harjutamiseks. Loomulikult lisab selleks võimalust ka kingituseks saadud varustus.“

Linkovi sõnul võiks jalgpalliliidu treenerid külastada selle projekti raames Hiiumaal veel Käina ja Lauka koole. „Lootsime, et ehk jäävad treenerid siia kaheks päevaks, aga kahjuks ei olnud see võimalik ja seepärast loodan, et nad tulevad ikka tulevikus tagasi,“ lausus ta.

Kärdla Ühisgümnaasiumis osales kolmes blokis toimunud treeningutel 120 last. „Väga lahe oli see, et sealsed õpetajad tegid kõik harjutused ka ise kaasa,“ rääkis Eneli Vals. „Oli näha, et koolis on sportlikud inimesed ja lapsed tegelevad jalgpalliga. Palliga oli seal väga osavaid tegelasi ja paljud oleks soovinud jääda kohe terveks päevaks. Ja loomulikult rõõmustasid neid kingituseks saadud uued pallid.“

Kehalise kasvatuse õpetaja Mati Kiiver märkis, et tegemist oli väga toreda üritusega, mis lastele väga meeldis ja nad olid lausa sillas. „Eriti meeldisid neile erinevad mängud,“ tõdes ta.

Emmaste põhikoolis on jalgpall ainus spordiala, millega lapsed saavad tegeleda ja seepärast on ala neile tuttav. Ometi suutsid Rauno Tutk ja Eneli Vals neid oma harjutustega meeldivalt üllatada ja liikuma panna. Kokku osales 23 last, kes käivad 1.-2. klassis.

„Oli väga hästi näha, et treenerid on asja sees,“ rääkis Emmaste kooli kehalise kasvatuse õpetaja Hergo Tasuja, kes ise on ka jalgpallitreener. „Kui algul oli nii mõnigi laps pisut vastumeelne, siis seekord tõmmati nad tegevusega nii hästi kaasa, et üsna pea oli eelmise päeva nohu ununenud.“

Treener Eneli Vals märkis, et Emmastes meeldis talle see, et kuna oli vähe lapsi, sai kõigile individuaalselt läheneda. „Oli näha, et sealsetest poistest ja tüdrukutest käib enamus jalgpallitrennis, kuid uued harjutused ja nipid olid ka neile põnevad,“ rääkis ta.

Kliki pildile, et vaadata galeriid
c26339fb5a9d1c19541e8049ab0c23e0

Foto: Kertu Tutk