Reedel, 6. oktoobril toimus koostöös Emmaste Vaba Aja Keskusega esimest korda Hiiumaal koolidevaheline jalgpalliturniir, kust võttis osa 83 last neljast maakonna koolist.

1.-4. klassi vanuses osales 2 kooli ja Käina Kooli ning Emmaste Põhikooli vahelises matšis võttis Käina võistkond kindla 9:0 võidu. Kokku mängis 15 poissi ja 2 tüdrukut.

5.-7. klasside hulgas osales lisaks Emmaste Põhikooli kahele võistkonnale Kärdla Põhikooli esindus. Kolme võistkonna miniturniiril sai esikoha Emmaste Põhikooli I võistkond. Teiseks jäi Kärdla ja kolmandaks Emmaste II peamiselt tüdrukutest koosnev võistkond. Kokku osales 23 poissi ja 6 tüdrukut.

8.-9. klassi vanusegrupis osalesid nelja kooli esindused ning esikoha sai Kärdla Põhikool, kellele järgnesid Palade Põhikool, Käina Kool ja Emmaste Põhikool. Kokku selles vanuses väljakul 31 poissi ja 6 tüdrukut.

Emmaste Vaba Aja Keskuse noortejuht Triinu Paabuti sõnul pandi idee turniirist kerkima juba eelmisel õppeaastal ning tal on igati hea meel, et jalgpalliturniir lõpuks teoks sai. „Idee sai alguse sellest, et meie külas ei olnud jalgpallitreenerit, kuid vajadus ja soov oli olemas. Nii panid 4.–9. klassi poisid Andreas Ugami eestvedamisel meeskonna kokku ja hakkasid iseseisvalt trenni tegema, kuid juba peagi tuli tahe turniiriks. Tiheda kooli- ja sündmuste graafiku kiuste pidime võistlused sügisesse lükkama ning kui nüüd seda korraldama asusime, tuli meile appi jalgpalliliit,” rääkis Paabut.

Paabuti sõnul oli tegu väga oodatud sündmusega ning osalejatelt peegeldus vaid positiivne tagasiside. „Kui õpilased panevad ise meeskonnad kokku ja kaugemad tulijad organiseerivad end iseseisvalt kohale, siis see jallgpallipisik peab ikka noortel tugevalt sees olema. Tuulist ilma trotsides oli osalejate nägudes näha rõõmu ja see andis tunde, et me võiks seda turniiri ka järgnevatel aastatel pidada,“ ütles ta.

Paabut lisas, et taolised jalgpalliturniirid on oluliseks väljundiks noorte enda oskuste näitamiseks, huvi tekitamiseks ja liikumisrõõmu jagamiseks. „Noortele annab turniir hea ülevaate enda oskustest, arenemisvõimalustest ja lisab ka enesekindlust tänu kuuluvustundele,“ võttis Paabut oma mõtted kokku.

Kõik turniiri tulemused leiab SIIT

1.-4. klasside esikoht Käina Kool. 

5.-7. klasside osalejad pärast autasustamist. 

8.-9. klasside võitja Kärdla Põhikool. 

Suur pildigalerii SIIT
Fotograaf Eike Meresmaa

Eesti Koolispordi Liit ja Tallinna Haridusamet on varasemalt korraldanud koolidevahelisi võistlusi alates 7. klassist. EJLi eestvedamisel toimuvad käimasolevast õppeaastast Rimi koolijalka turniirid ka nooremate klasside poistele ja tüdrukutele.

Koolijalgpalli turniire toetavad Rimi, Corny, Sportland ja Nike.