Viljandimaal Holstres osalesid „Jalgpall kooli!“ treeningul koos kooliõpilastega ka lasteaialapsed.

„Meil on väike koht, vähe inimesi ja seepärast osalesid treeningul kõik lapsed, kes kohal olid,“ rääkis õpetaja Eve All, kelle hinnangul läks väga hästi, kõik jäid rahule ja kõigile väga meeldis.

„Mul ununesid seda tegevust jälgides enda asjad vahepeal üldse ära. Lastele meeldis võistlusmoment erinevate võistkondade vahel ja siis olid nad eriti hasardis. Üldiselt said nad hästi hakkama. Kui algul mõni ei julgenudki palliga midagi teha, siis lõpus tegid kõik uhkelt kaasa.“

Jalgpall on Holstre koolis populaarne, sest Viljandi JK Tulevik viib seal ka treeninguid läbi. „Kui me algul seda asja korraldasime, siis nii mõnigi laps ütles, et ta ei taha küll jalgpalli treeningutel käima hakata. Nüüd ma väga loodan, et nad nägid, kui vahva mänguga on tegu ja liituvad grupiga,“ märkis Eve All.

Tingimused on Holstres korralikud, sest staadion on hea. Tänu jalgpallitreeningutele on seal ka väravad korda tehtud ja vajadusel saab ka võimlas olla. Nüüd saadi kingituseks veel pallid, mis aitavad parandada nii tundide kvaliteeti kui ka laste vabaaja veetmise võimalusi.

Holstre koolis viisid treeningu läbi Timo Teniste, Sander Lember, Sirje Roops ja Viljandi JK Tulevik treener Rait Oja. „Läks jälle väga hästi ja kuna seal on ka treeninggrupp, siis olid lapsed heade oskustega,“ lausus Sander Lember.

„Väike kool ja lapsi oli vähe, kuid tingimused on olemas. Esimest korda pidime diagonaalis üle platsi mängima, sest ühes seinas oli suur klaasuks, mis on kord juba palliga puruks löödud ja seepärast pole jalgpalliks just parim koht.“

Kooliprojekt HolstresRohkem pilte külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekt „Jalgpall kooli!“ toetavad Coca-Cola HBC Eesti AS ja Nike.