Sillamäel Kalevi Spordikeskuses peetud Rimi jalgpalli osavusfestivali Ida-Virumaa eelvõistlusel osales 6 kooli ja 101 last. Esikohad noppisid Jõhvi Põhikool ja Narva Kesklinna Gümnaasium.

Võistkonnad võtsid mõõtu palli vedamises, väravate löömises ja kombineeritud harjutuses. Nooremas vanuseklassis, kus panid ennast proovile 1.-3. klasside õpilased, näitas parimat minekut Jõhvi Põhikooli võistkond, teenides 16 punkti. Neile järgnesid Narva Kesklinna Gümnaasium (14 punkti), Sillamäe Kannuka Kool 2 (9), Sillamäe Vanalinna Kool (6) ja Sillamäe Kannuka Kool 1 (3).

Vanemas vanuserühmas, 4.-5. klasside arvestuses, teenisid 27 punkti nii Narva Kesklinna Gümnaasium II kui ka Jõhvi Põhikool I. Võrdsete punktide korral on viigilahutajaks kombineeritud harjutuses teenitud punktide arv ning see andis eelise Narva võistkonnale. Nende järel tulid Narva Kesklinna Kool I (26 punkti), Sillamäe Kannuka Kool I (20), Sillamäe Vanalinna Kool (16), Narva Soldino Gümnaasium I (16), Jõhvi Vene Põhikool (14), Jõhvi Põhikool II (13), Sillamäe Kannuka Kool II (5) ja Narva Soldino Gümnaasium II (4).

4.-5. klasside finaalvõistlus, kuhu pääsevad iga maakonna ja Tallinna võistluse kaks paremat, toimub 2. aprillil Tallinnas Kalevi spordihallis. 1.-3. klasside võistlused lõppevad maakondlike võistlustena, vabariiklikku finaalvõistlust ei toimu.

Ida-Virumaa jalgpalli osavusfestivali aitasid Eesti Jalgpalli Liidul koostööpartneritena läbi viia Sillamäe Vanalinna Kool, Rimi, Corny, Sportland, ABC Motors, Nike ja Eesti Koolipordi Liit.

Sel aastal on toimunud neli festivali, millest on kokku osa võtnud 25 kooli ja 296 last. Veebruaris ootab ees veel eelvõistlus Hiiumaal. Märtsis toimuvad festivalid Tartu-, Rapla-, Pärnu-, Lääne-, Harju-, Saare- ja Viljandimaal ning Lääne-Virumaal ja Tallinnas. Võimalusel lisanduvad festivalid ka Põlva- ja Võrumaal.

Eelvõistlustele saab registreerida ja rohkem infot osavusfestivalide kohta leiab siit. Maakondlike võistluste ajakava ja osalejad leiab siit.
Kõikide toimunud festivalide tulemused ja pildigaleriid on nähtavad siin.