Ida-Virumaal Illuka koolis ei saanud õpilased end kooliprojekti tunni algul korralikult käima, kuid lõpus oli hoog juba nii suur, et ei soovitud enam lõpetada.

“Alguses ei saanud lapsed end trennis vedama ja hiljem ei saanud jälle pidama, sest pärast ei tahtnud saalis keegi, et see läbi saaks,” rääkis treener Timo Teniste.  

Kehalise kasvatuse õpetaja Timo Juursalu tunnistas, et ka temal endalgi on tunnis nii, et algul ei taheta eriti saali tulla, aga tasapisi saadakse hoog üles ja kõik toimib. “Eks ta ole pisikeste laste asi,” leidis ta.

Kokku osales 31 õpilast 1.-5. klassini, kes Juursalu hinnangul nautisid päeva täiega. “Väga hästi läks,” märkis õpetaja, lisades, et pooled lapsed said hästi hakkama ja teised oleks võinud paremini teha, aga tüdrukud olid poistega üsna võrdsed. “Mängud olid lastele täpselt parajad ja hästi väljamõeldud. Kõik said harjutusteks oma palli ja need olid üldiselt jõukohased ning kõik said kaasa teha. Lõpus olnud mäng meeldis muidugi kõige rohkem.”

Kui mõned aastad tagasi toimusid Illuka kooli juures ka jalgpallitreeningud, siis praegu neid ei ole. Sellele vaatamata tahavad lapsed mängida ja õues on neil selleks korralik staadion, kus oma mänguisu rahuldada. “Saalis ma ei taha suuremate poistega eriti mängida, sest nad lõhuvad oma löökidega asju ära, aga noorematega küll,” lausus Timo Juursalu.

Kuigi Illuka kool on väike, võetakse osa ka erinevatest võistlustest. Eelmisel aastal mängiti end Eesti Koolispordi Liidu võistluste finaalturniiril Valtus koguni poolfinaali ja lõpuks saadi neljas koht. Tänavu oma maakonnast edasi ei jõutud.

Kõige enam tegeletakse Illuka koolis siiski suusatamise ja võrkpalliga, millel on seal juba pikaajalised traditsioonid ja kehalise kasvatuse õpetaja on suusatamise erialaga.

“Aga ma usun, et jalgpall sai kindlasti populaarsemaks,” tõdes Timo Juursalu. “On positiivne, et saime ka uut varustust, mis tõstab tundide kvaliteeti. Ega meil neid palle siin palju olnud ja vestid on ka kindlasti boonuseks. Uurisin ka kingituseks saadud raamatut ja kindlasti kasutan seda oma töös.”

Koos Timo Tenistega käis Illuka koolis Sirje Roops, keda aitasid kaks Jõhvi FC Lokomotivi treenerit. “Väga ilus mõisakool, kus oleks tahtnud isegi õppida ja suur abi oli Jõhvi treeneritest, kes aitasid meid vene keelega ja harjutuste läbiviimisel,” võttis Timo Teniste visiidi kokku.


Rohkem pilte koolide külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetavad Rimi Eesti ja Nike.