Järvamaal asuvas Järva-Jaani gümnaasiumis tahtsid kõik lapsed „Jalgpall kooli!“ treeningul tublid olla ja seepärast pingutasid kõik oma võimete kohaselt.

Kooli direktor ja kehalise kasvatuse õpetaja Raigo Prants hindas treeningtunni kordaläinuks. „Meil läks toredasti, lapsed olid rõõmsad ja treenerid suutsid nendega edukalt toime tulla,“ rääkis ta.

Kokku osales 84 õpilast 1.-5. klassini. Raigo Prants ütles, et lapsed tegid väga aktiivselt kaasa, neile meeldisid kõik tegevused ja eriti kasvas pinge, kui hakati kaks-kahe vastu mängima. „Eks vahepeal tuli ka mul sekkuda ja pisut abistada, sest selle massi sees ei kuulnud kõik, mida tegema peab, aga üldiselt jõudsid treenerid iga lapseni. Harjutustega said ka kõik korralikult hakkama ja pingutati päris hoolega, keegi ei tahtnud teistest viletsam olla.“

Jalgpall jagab hetkel koolis populaarsust korvpalliga, kuid areng on tõusuteel. Väiksemad lapsed saavad käia trennis Paide Linnameeskonnas, vanemad poisid mängivad koos kohaliku meeskonna mängijatega Kasekopli staadionil.

„Meil on veel täismõõtmetes spordisaal ja nii saame ka talvel hästi mängida. Viimasel ajal oleme kooli võistkondadega osalenud ka erinevatel võistlustel ja tulemused on läinud järjest paremaks,“ rääkis Raigo Prants.

„Usun, et selline külaskäik tegi jalgpalli veelgi populaarsemaks, sest nüüd said proovida ka need, kes muidu nii aktiivselt seda ei mängi. Kingituseks saadud uus inventar aitab arengule ka kindlasti kaasa.“

Koos treenerite Sirje Roopsi ja Timo Tenistega Järva-Jaanis käinud Sander Lember ütles, et oli päris huvitav, sest nii palju lapsi ei ole korraga enam ammu olnud. „Saal oli küll pisut amortiseerunud, aga lapsed olid toredad ja tegid valju häält, eriti veel siis, kui oli vaja väravat tähistada,“ rääkis ta. „Oli näha Paide Linnameeskonna särkides osavamaid tegelasi, ülejäänute oskused olid väiksemad, kuid ka nemad said uusi asju proovida.“

Pilt: Sander Lember
jarvajaani g (13)Rohkem pilte külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekt „Jalgpall kooli!“ toetavad Coca-Cola HBC Eesti AS ja Nike.