Uue aasta esimene Rimi jalgpalli osavusfestival toimus Järvamaal, kus osales 67 last kuuest erinevast koolist. Võistkonnad võtsid omavahel mõõtu palli vedamises, väravate löömises ja kombineeritud harjutuses.

Nooremas vanusegrupis, 1.-3. klasside arvestuses näitas parimat minekut Järva-Jaani Gümnaasiumi võistkond, kes sai kolme harjutusega kirja 17 punkti. Neile järgnesid Väätsa Põhikool (16 punkti), Imavere Põhikool (14), Paide Hillar Hanssoo Põhikool (10), Retla-Kabala Kool (6) ja Käru Põhikool (3).

Vanemas vanuseklassis, 4.-5. klasside seas noppis viie võistkonna arvestuses esikoha Hillar Hanssoo Põhikool 18 punktiga. Teisele kohale platseerus Retla-Kabala Kool 12 punktiga ning kolmandaks tuli Paide Hammerbecki Põhikool 11 punktiga. Nende järel tulid Väätsa Põhikool ja Imavere Põhikool 6 punktiga.

Veebruaris peetakse osavusfestivale Jõgevamaal, Ida-Virumaal ja Hiiumaal. Märtsis on kavas festivalid Raplamaal, Pärnumaal ja Läänemaal. Kinnitamata on veel Saaremaa, Tartumaa, Valgamaa, Lääne-Virumaa, Harjumaa ja Tallinna etappide toimumisajad. Võimalusel lisanduvad festivalid ka Põlvamaal ja Võrumaal.

Eelvõistlustele saab registreerida ja rohkem infot osavusfestivalide kohta leiab siit. Maakondlike võistluste ajakava ja osalejad leiab siit. Kõikide toimunud festivalide tulemused ja pildigaleriid on nähtavad siin.

4.-5. klasside finaalvõistlus, kuhu pääsevad iga maakonna ja Tallinna võistluse kaks paremat, toimub 2. aprillil Tallinnas Kalevi spordihallis. 1.-3.kl võistlused lõppevad maakondlike võistlustena, vabariiklikku finaalvõistlust ei toimu.

Jalgpalli osavusfestivale aitavad Eesti Jalgpalli Liidul koostööpartneritena läbi viia Rimi, Corny, Sportland, ABC Motors ja Eesti Koolipordi Liit.