Ida-Virumaal asuvas Jõhvi põhikoolis harrastatakse praegu peamiselt korvpalli, suusatamist ja kergejõustikku, aga pärast “Jalgpall kooli!” külaskäiku võetakse ette ka jalgpalli arendamine.

Jõhvi põhikooli direktor Liina Mihkelson ütles, et seni on olnud populaarsemad alad korvpall, suusatamine ja kergejõustik seepärast, et kehalise kasvatuse õpetajad on just nende alade taustaga ja jalgpallialaste teadmistega inimene puudub.
“See külaskäik tegi aga jalgpalli kindlasti popimaks, kuna see, mida treenerid lastega tegid, oli nende jaoks väga huvitav ja nii avaldasid paljud soovi trennis käima hakata,” rääkis Mihkelson.

“Püüame nüüd jalgpallile ka ikka hoogu juurde anda. Registreerisime oma võistkonna ka varsti toimuvale osavusfestivalile. Meie lapsevanemad korraldavad veebruaris ka ühe turniiri ning tahame ka koolitasandil jalgpalliga veelgi juurde panna.”
Kolme tunni jooksul harjutas 150 õpilast 1.-3. klassini, aga tulevikus oodatakse treenereid kindlasti tagasi, et ka 4. ja 5. klass saaks oma emotsioonid kätte. “Me oleme kõik väga õnnelikud ning lisaks teevad rõõmu kingituseks saadud pallid ja teised trennivahendid,” tunnistas direktor.”Lastel oli huvitav ja isegi need poisid, kes jalkatrennis käivad, olid vaimustuses. Lapsi oli korraga harjutamas palju ja me õpetajatega imestasime, kuidas treenerid nendega hakkama said.”

Liina Mihkelsoni hinnangul lastel harjutustega üldiselt probleeme polnud. Mõni sai paremini, teine kehvemini hakkama, kuid tublimad olid kindlasti need, kes sporti teevad või jalgpallitrennis käivad. “Aga kõrvale ei jäänud keegi,” rõhutas ta.
Jõhvi põhikoolis on sportimistingimused head, sest linna spordihall on kohe koolimaja kõrval. Samas saalis jalgpalli eriti mängida ei lubata, kuid poisid käivad seal siiski pehmete pallidega toksimas. Vahetunnis on neil see võimalus ka fuajees. Kevadel ja sügisel saab aga mängida kooli enda staadionil, tulevikus tahetakse kasutada ka linnastaadioni võimalusi.

Jõhvis käisid treenerid Aleksandra Ševoldajeva, Ats Kutter ja Rauno Tutk. “Super,” lausus Rauno Tutk. “Keskkond oli motiveeritud, lapsed entusiastlikud, õpetajad lõbusad ja direktor elas ka kaasa. Kuigi tavaliselt saalis ei tohi jalgpalli mängida, siis meile tehti erand. Korvpallikantsina püütakse nüüd jalgpallile hoogu juurde anda ja tundus, et vaimustus on peal.”

Pilt: Kertu Tutk
j6hvi pk (50)
Rohkem pilte koolide külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetavad Rimi Eesti ja Nike.