Raplamaa Kabala Kool-Lasteaias projektiga „Jalgpall kooli!“ külas käinud Eesti Jalgpalli Liidu treenerid võeti õpilaste poolt hästi vastu ja tänutäheks anti omapoolne kingitus ka treenritele.

„Meil olid imeilusad poolteist tundi, lastele ja õpetajale väga meeldis,“ ütles kooli kehalise kasvatuse õpetaja Reet Tiisaar. „Teil on tore õpetaja, kes tegi asja lõbusaks, sest 35 last kilkas vahetpidamata, kui pall jalal oli. Lapsed ei võõristanud üldse. Rauno (Tutk) isiksus tuli kohe välja ja lapsed tundsid end nagu kodus. Oleme rahul ülivõrdes ja tahaks veel.“

Tiisaare sõnul meeldisid lastele individuaalsed harjutused, sest koolis oli seni ainult kolm palli ja nii igale ühele lihtsalt ei jagunud. Nüüd saadi kingituseks kümme juurde ja toimetamist jagub paljudele. „Mängud olid ka väga kihvtid, lapsed tegid õhinaga, sest kõik oli uus. Oli tunda, et jalgpalliga toimetavad  professionaalid,“ selgitas õpetaja.

Jalgpall on Kabala koolis spordialadest esikohal, Reet Tiisaar annab kord nädalas soovijatele ka trenni. „Nüüd on hoopis teine asi, sest kolme palli asemel on meil nüüd neid tervelt 13. Saime veel vestid ja torbikud ning muidugi raamat, kust saab palju kasulikku,“ oli ta kingitustega väga rahul.

„Mõningad teatevõistlused ja harjutused võtan kohe kindlasti kasutusele, eriti huvitav on see ehitamise ja lammutamise mäng. Aga on veel toredaid mänge, mida saab ka niisama kasutada.“

Pildil annab õpetaja koolipoolse kingituse Rauno Tutkile. Foto: Martti Pukk

kabala