Kui kooliprojekti treenerid Hiiumaa Käina kooli jõudsid, ootas neid seal 48 rõõmsat last, kes tahtsid trennis kõiki harjutusi ja mänge kaasa teha.

Käina kooli huvijuht Kairi Reintal tõdes, et algklasside lapsed võtsid treenerid ikka vaimustusega vastu. „Juhendajad oskasid end hästi kehtestada, õpetajad nägid uusi ja huvitavaid harjutusi palliga,“ rääkis ta.

„Need, kes on jalgpalliga juba varem kokku puutunud, said muidugi paremini hakkama, kuid kõik püüdsid ja keegi ei öelnud, et ei taha kaasa teha. Meeldis see, et nende harjutuste tegemisel oli mõeldud ka neile, kes palliga nii osavad ei ole.“

Jalgpallitrennis käivad kooli vanemad lapsed Kärdlas või Emmastes, kohapeal on treeningud alates oktoobrist ainult algklassi lastele. Õues on küll väravatega väljak, kuid muru kvaliteet ei ole seal eriti hea. Samas vabal ajal lapsed seal ikkagi mängivad ja just eriti nooremad. „Eks ole näha, kas nüüd huvi suureneb,“ lausus Kairi Reintal. „Positiivne on see, et õpetajad said uusi oskusi ning nägid lihtsaid ja toredaid harjutusi, mida lastele tundides teha. Läbi lihtsate harjutuste jõuavad lapsed ka jalgpalli juurde paremini.“

Koos Ats Kutteri ja Egon Tintsega Käina koolis käinud Rauno Tutk ütles, et lapsed jäid rahule. „Kuigi oli väike koht, siis keegi ei peljanud ja ei kartnud. Sportlik kool ja jalgpalli oskavaid lapsi oli ka päris palju,“ võttis ta treeningtunnid kokku.

Pilt: Egon Tintse
k2ina 131115 (22)Rohkem pilte saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekt „Jalgpall kooli!“ toetavad Coca-Cola HBC Eesti AS ja Nike.