Raplamaa Käru põhikoolis käinud projekti „Jalgpall kooli!“ treenerid osutusid õpilaste hulgas nii populaarseks, et treeningpäev lõppes autogrammide jagamisega.  

Koos Egon Tintsega Käru koolis käinud Ats Kutter tunnistas, et algul tuli vaid kaks last autogrammi küsima, kuid siis tekkis äkki järjekord. „Lapsed ootasid meid hiljem isegi söökla ukse taga,“ lausus ta, lisades, et seda on ka varem ette tulnud, kuid nii aktiivsed pole lapsed veel olnud.

Õpetaja Virve Zimmermann ütles, et treening läks väga hästi, lapsed olid hoos, neile meeldis ja treenerid olid toredad. „Mõni laps, kes algul võib-olla ei tahtnudki üldse osaleda, tegi ka lõpuks suure innuga kaasa. Pärast küsisid lapsed treeneritelt koguni käele autogramme,“ rääkis ta. Zimmermanni sõnul meeldisid lastele nii harjutused kui ka mängud. Isegi suured poisid tulid saali uksele vaatama, mis toimub. Palju palle andis trennile veelgi hoogu juurde.

„Kõik oli sõbralik ja oli väga vahva päev,“ leidis ta. „Nüüd hakkame jalgpalli kindlasti veelgi rohkem mängima, sest meil pole varem sellist luksust olnud, kus saab kasutada niipalju palle, kui me kingituseks saime.“

Kokku osales treeningul 34 õpilast 1.-5. klassini. Virve Zimmermanni hinnangul said lapsed harjutustega kenasti hakkama. Kellel ei tulnud välja, see vähemalt püüdis ja keegi ei jätnud pooleli. Oli neid, kes tahtsid pärast isegi veel harjutada.

„Kui mul algul oli väike hirm, et lapsed jooksevad trennis omavahel kokku, kukuvad või saavad palliga pihta, siis kõik sujus väga hästi,“ lausus õpetaja.

Käru koolist käib jalgpallitrennis vaid üks tüdruk, kuid tundides mängitakse jalgpalli palju. „On raske, sest lapsi on klassides vähe,“ märkis Zimmermann. „Suvel, kui kooliväljak saab kuivaks, on nädalas üks kindel päev, kui kohalikud käivad seal jalgpalli mängimas ja koolilapsed on tihti nende hulgas. Kindlasti tekitas jalgpalliliidu treenerite külaskäik lastes ala vastu veelgi suuremat huvi, kuid palju sõltub lapsevanemate võimalustest, sest neid tuleb sõidutada Türile või Raplasse.“

Ats Kutteri sõnul võeti treenerid Käru koolis väga hästi vastu. „Kõik olid väga külalislahked ja pärast trenni jäädi veel palli kõksima. Lapsed said hästi hakkama, kuigi nad trennis ei käi. Oli näha, et jalgpall on neile tuttav ja keegi hätta ei jäänud,“ lausus treener.

Pilt: Egon Tintse
IMG_9363Rohkem pilte külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekt „Jalgpall kooli!“ toetavad Coca-Cola HBC Eesti AS ja Nike.