Harjumaal Kiili gümnaasiumis tundsid lapsed end “Jalgpall kooli!” treeneritega mängides ja harjutades vabalt, sest nad mängivad palliga meeleldi.

„Väga uhke ja ainult kiidusõnad,” tunnustas kehalise kasvatuse õpetaja Mati Tabur jalgpalliliidu treenereid. „Lapsed olid hasardis, juhendajad olid toredad, palju värvilisi palle ja plakateid. Igaüks sai oma palli, harjutused olid koolitunni omadest erinevad ja neil on praegu just selline iga, kellele meeldib palli taga ajada.”

Kokku osales treeningul sadakond põhikooli õpilast, keda juhendasid Rauno Tutk, Eneli Vals ja Ats Kutter. Õpetaja hinnangul tehti lihtsaid asju, rasket polnud midagi ja peamine, et lapsed said mängida. „Isegi tüdrukud olid väga hasardis ja meeldis, et igaüks sai oma palli,” lisas ta.

Jalgpall on Kiili koolis võrk-, korv- ja sulgpalli järel harrastatavuselt neljandal kohal. On grupp lapsi, kes käib jalgpallitrennis, aga üldiselt on fookus mujal. „Mõned aastad tagasi oli koolis ka treener ja siis oli asi aktiivsem, aga praegu on asi pisut ära vajunud,” tõdes õpetaja.

„Muidu on meil saalis ideaalsed tingimused, väljas on ka oma jalgpalliplats soodsas kohas, aga sobivat ilma, et seal mängida, on vähe. Väljak on rohkem pehme ja märg.”

Ka erinevatel jalgpallivõistlustel ei ole kooli võistkonnad enam viimastel aastatel osalenud. Samas avaldas Mati Tabur lootust, et selline jalgpallitreenerite külaskäik tegi jalgpalli populaarsemaks. „Täpselt sellist üritust on vaja, et lastele jalgpalli tutvustada, küll siis ka harrastajaid juurde tuleb,” leidis ta. 

Rohkem  pilte koolide külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetavad Rimi Eesti ja Nike.