Raplamaal Kivi-Vigala põhikoolis olid „Jalgpall kooli!“ treenerid juba ammu oodatud külalised.

„Registreerisime meie kooli sellesse projekti juba eelmisel aastal ja rääkisin lastele, et jalgpallitreenerid nüüd lõpuks tulevad ja lapsed olid põnevil,“ ütles õpetaja  Anne-Ly Viimne.

Trennis osales pea kogu kool, sest kohal oli 37 last, vaid haiguse tõttu puudujad ja mõned matemaatika tunni valinud noormehed jäid seekord kõrvale. „Oli vahva ja meeldis koralikult läbiviidud trenn, sest lastele olid harjutused lihtsad ja õpetajatele põnevad,“ tõdes õpetaja, lisades, et pärast ütlesid ka tüdrukud, et jalgpallitreenerid võiks igal nädalal käia. Poisid tahtsid pärast tunde kingituseks saadud pallidega veel harjutama jääda.

„Positiivne oli see, et iga laps sai palli, millega võis ise vastavalt oskustele toimetada. Oli selliseid lapsi, kes on jalgpalliga juba varem kokku puutunud, ja nagu ikka saavad vanemad lapsed pisut paremini hakkama, aga keegi päris istuma ei jäänud ja keegi ei loobunud. Täna oli rohkem lapsi koos ja nii sai teha asju, mida tavaliselt tunnis ei saa, sest siis pole seltskond suur.“

Kui kehalise kasvatuse tunnid on õues, siis mängitakse kindlasti ka jalgpalli, sest Anne-Ly Viimse hinnangul on see hea mäng, millega saab lapsed liikuma panna. Palju harrastatakse veel ka korvpalli ja saalihokit. „Usun, et nüüd tekkis veelgi suurem huvi jalgpalli vastu. See on ka varem olemas olnud, sest kooli spordiringis me ikka mängime ja kokkupuude on olemas,“ lausus õpetaja.

Kivi-Vigala põhikoolis viisid trenni läbi treenerid Egon Tintse ja Rauno Tutk. „Väike kool, tublid õpilased, hakkajad õpetajad. Oli meeldiv tööd teha ja saime positiivse emotsiooni,“ võttis Rauno Tutk päeva kokku.

Pilt: Egon Tintsekivi-vigala_004Rohkem pilte külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekt „Jalgpall kooli!“ toetavad Coca-Cola HBC Eesti AS ja Nike.