Tartumaal Kolkja lasteaed-põhikoolis saadi kooliprojekti trennis selline hoog sisse, et lõpetamisele ei mõelnud keegi.

“Nagu ikka väikeses koolis ikka, et algul ei saadud vedama ja pärast ei saanud pidama ning keegi ei tahtnud vahetundi minna,” rääkis koos Sirje Roopsiga Kolkjal käinud treener Timo Teniste.

“Kolkjal on väike hubane kool, kus osalesid lapsed kuni seitsmenda klassi. Tegime trenni õues ja päike paisti ning just siis kui me lõpetasime, hakkas vihma sadama. Nii, et kõik sobis.”

Ka õpetaja Mihail Jeršovi hinnangul läks väga hästi, sest lapsed olid rõõmsad ja silmad särasid. “Neile meeldisid harjutused, huvitavad mängud ja muidugi see, et kõik said oma palli, millega mängida. Meil oli koolis varem ainult kolm palli ja nii oli keeruline neile midagi head organiseerida,” rääkis õpetaja.

Kokku osales treeningul 25 õpilast 1.-7. klassini, kes Jeršovi sõnul tegid meelsasti kaasa ja suhtumine oli hea. “Eks oma osa andsid siin ka treenerid, kes olid väga lahke ja naerul näoga, süstides lastesse enesekindlust ja mängusoovi,” jagas õpetaja külas käinud juhendajatele tunnustust.

Huvilised saavad käia koolis jalgpalliringis, mida juhendab kohalik maadlustreener. Kes tahab jalgpalli tõsisemalt mängida ja rohkem, saab käia trennis Kallastes, kuid siin sõltub palju vanemate võimalustest lapsi transportida.

Mihail Jeršov leidis, et jalgpall saab koolis aina rohkem hoogu juurde ja kindlasti andis oma tõuke ka “Jalgpall kooli!” treenerite külaskäik. “Selle asja oleks võinud käivitada isegi varem, aga kindlasti peaks ettevõtmine olema järjepidev ja paari aasta pärast võiks treenerid meie kooli tagasi tulla,” märkis õpetaja.


Rohkem  pilte koolide külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetavad Rimi Eesti ja Nike.