Läänemaal asuva Kõmsi lasteaed-algkoolis õppisid õpilased “Jalgpall kooli!” treeneritelt palliga mängimiseks uusi nippe, mida hakati pärast trenni ise edasi harjutama.

“Väga-väga meeldis, toredad ja sõbralikud juhendajad,” andis kehalise kasvatuse õpetaja Anneli Mänd jalgpalliliidu treenerite tegutsemisele positiivse hinnangu. “Lapsed nägid palju uusi nippe, oli palju lippe, uusi ja värvilisi palle. Nad olid ikka jumala õnnelikud. Lapsed käisid treeneritel järgi ja küsisid mängimiseks palli, mõni tundis isegi huvi, kas saaks palli päriselt endale, sest ema või isa ei osta neile seda. Pärast nad omavahel ka veel arutasid ja vahetunnis mindi kohe välja uuesti harjutama.”

Kokku osales treeningul 27 õpilast lasteaiast kuni 6. klassini. Anneli Männi hinnangul olid mõned harjutused küll raskemad, aga kõik püüdsid ikka vapralt kaasa teha. Koolis on lood spordiga positiivsed. Jalgpallitrennis saab kord nädalas käia treener Jaanus Getreu juhendamisel, võimalus on harrastada veel lauatennist. Palju mängitakse palli kehalise kasvatuse tunnis ja kui on võimalus, ollakse rohkem õues. “Kooli arvutid on nii vanad ja aeglased, et need enam meie lapsi ei köida,” tõdes Mänd.

“Staadion on koolil korralik, hiljuti saadi endale ka üks ronimisredel. Talvel on kehalise kasvatuse tunnid kultuurimajas, kuid seal spordivahendeid ei ole. “Kindlasti tegi see külaskäik jalgpalli populaarsemaks,” märkis õpetaja. “Kõik olid väga õnnelikud ja nautisid trenni. Lapsed said aru, et pole see jalgpall nii hull midagi.”

Mänd rääkis ka treeningvõimalustest koolis. “Trennide korraldamine on koha peal siiski keeruline, sest lapsi on vähe ja nad on erinevas vanuses. Tuleb leida selline hea tasakaal, sest suuremad poisid tahavad palli ikka tugevasti lüüa, väiksematele see aga ei meeldi.”

Kõmsi koolis käisid Martti Pukk ja Rauno Tutk. “Tegime õues, väga super ilmaga,” rääkis Tutk. “Jõnglasi oli palju, kõik toimetasid usinalt ja oli näha, et Jaanus Getreu on nendega seal tegelenud. Suuremad lapsed väga hoidsid nooremaid, kui vaja siis õpetasid ja julgustasid neid tegema. Kõik hoidsid hästi kokku.”


Rohkem  pilte koolide külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetavad Rimi Eesti ja Nike.