“Jalgpall kooli!” treenerid tegid oma 2017. aasta avalöögi Tartumaal Puhja gümnaasiumis, kus neid võõrustasid toredad ja teotahtelised lapsed.

Detsembris tehtud esimese ja nüüd antud teise trenniga said jalgpallirõõmu maitsta kõik kooli 1.-5. klassi lapsed. Kehalise kasvatuse õpetaja Tanel Ojaste ütles, et treenerid olid seekord juba oodatud ning lastel oli väike ärevus sees, sest eelmine külaskäik oli pakkunud osalejatele vaid lusti ja mängurõõmu.

“Lapsed väga ootasid ja emotsioonid olid üleval,” tõdes Tanel Ojaste. “Jalgpall on ju lihtne mäng ja seda saavad kõik vabalt harrastada olenemata oskustest. Mängud meeldisid neile siiski kõige enam, aga kui uued inimesed on koolis ja nendega tegelevad, siis on üldiselt kõik rahul.”

Tanel Ojaste hinnangul said lapsed harjutustega väga hästi hakkama, kõik pingutasid ja tüdrukud olid kohati isegi poistest paremad. “Eesti keskmine tase,” leidis ta. Jalgpall on Puhjas kindlalt populaarseim spordiala ja huvilistel on võimalus käia FC Elva treeningutel. Kuigi Tanel Ojaste on ise suusatreener, siis suusatamisega tema sõnul seis kõige parem pole. Küll aga on ta rahul kooli spordisaali ja -väljakuga.

Ojaste sõnul on keeruline öelda, kas jalgpallitreenerite külaskäik ala populaarsusele hoogu lisas. “Suures pildis on seda raske hinnata, aga ma arvan, et korraks lõi see nii mõnelgi lapsel küünlad põlema ja tagasiside on väga positiivne,” märkis õpetaja.

Treeningud viisid Puhjas läbi Tartu treenerid Timo Teniste, Sirje Roops ja Sander Lember. “Väga hästi võeti vastu,” lausus Sander Lember. “Tanel on minu sõber ja endine kursavend, kes varem olnud ka Eesti suusasprindi koondise treener ja valla spordijuht. Korralik saal, aktiivsed ja sportlikud grupid. Ainult kiidusõnad, sest laste emotsioon ja sportlikkus on kindlasti üle Eesti keskmise. Lapsed kallistasid ja õnnitlesid üksteist, kui värav löödi.”

puhja_22Rohkem pilte koolide külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetavad Rimi Eesti ja Nike.