“Jalgpall kooli” alustas projekti teise poolega 7. septembril, kui külastati Jõgevamaal Voore Põhikooli. Külastuse käigus osales treeningul 34 õpilast. Lisaks on jõutud külastada ka Vastse-Kuuste Kooli, Võru Kesklinna Kooli ning Märjamaa Gümnaasiumi.

Kooliprojekti eesmärkideks on noorte seas liikumisharrastuse propageerimine ja jalgpalli kvaliteetne tutvustamine. Lisaks ütleb kooliprojekti juht Rauno Tutk, et eesmärgiks on projektiga jõuda igasse Eestimaa otsa ja pakkuda lastele võimalust koolirutiinist välja saada.

Esimesel hooajal suudeti kokku külastada 98 kooli ning osalejaid oli 7617, nendest poisse 3992 ja tüdrukuid 3532. Rauno Tutki sõnul jätkatakse enam-vähem samas tempos. “Külastuste arv jääb suurusjärgus samaks, mis eelmisel aastal, samas sel hooajal lisandub rohkem suuremaid koole, kuhu tuleb teha mitmepäevaseid külastusi, et jõuda kõigi lasteni,” kirjeldab Tutk.

Teise hooaja avalöögiks oli õppevideote filmimine koostöös Eesti Koolispordi Liiduga. Videotes osalesid teiste seas ka Eesti koondislased Ragnar Klavan ja Konstantin Vassiljev ning naistekoondislased Kethy Õunpuu ja Eneli Vals. Videod tulevad avaldamisele orienteeruvalt novembris.

Kooliprojekti treeneritena jätkavad sel hooajal Sander Lember, Aleksandra Ševoldajevale, Eneli Vals ja Ats Kutter. Maikuus liitusid treeneritega ka Eesti koondise endine peatreener Tarmo Rüütli ning Martti Pukk, kes ühtlasi alustas tööd ka noorteprojektide koordinaatorina. Lisaks jätkavad oma tööd ja tegemisi Teet Allas ning Rauno Tutk. Teisel hooajal saab täiendust ka treenerite hulk kahe uue tulija näol, kelleks on Sirje Roops ja Timo Teniste. Nemad hakkavad tegutsema Lõuna-Eesti piirkonnas koos praeguste treenerite Aleksandra ja Sandriga.

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekt „Jalgpall kooli!“ toetavad Coca-Cola HBC Eesti AS ja Nike.

Jalgpall kooli!