Tartu Kõrveküla põhikoolis meeldis lastel õues mängida ning kooliprojektilt kingituseks saadud uued pallid tõstsid tuju ja suurendasid harjutamislusti.

“Oleme väga, väga rahul,” ütles kehalise kasvatuse õpetaja Ille Kukk. “Õpilased tegid kõike aktiivselt kaasa, juhendajad olid vahvad ja oskasid lastega väga hästi suhelda ning neid tegevustesse kaasa haarata. Tähtis oli see, et nad said trenniks endale palli. Nagu väikeses koolis ikka ega meil selle varustusega midagi kiita pole, aga rohkem palle teevad ka tunnid huvitavamaks ja intensiivsemaks. See annab võimaluse tutvustada lastele jalgpalli juba varem.”

Kokku osales treeningul 120 õpilast 3.-5. klassini. Ille Kukk märkis, et harjutused olid jõukohased ning poisid ja tüdrukud olid võrdselt tublid. “Veidi olid ikkagi osavamad need, kes jalgpallitrennis käivad, aga üldiselt prooviti vähemalt oma oskuste järgi kõike lõpuni teha,” lausus õpetaja. “Mängud olid ka huvitavad ja paljusid neid saab tulevikus kehalise kasvatuse tundides kasutada, sest lastele need meeldisid ja olid põnevad.”

Kool on väga sportlik, seal harrastatakse lisaks jalgpallile veel korvpalli, suusatamist, jalgrattasõitu, kergejõustikku ja triatloni. Oma võistkondadega ollakse väljas maakondlikel võistlustel, kus on nii mõnigi kord ka võitjaks tuldud.

Lastel on võimalik palli mängida ka vahetunnis, paljudel on oma pall kaasas ja sõpradega minnakse siis väljakule. Paraku oleks väljakule vaja uusi väravaid, kuid kool läheb remonti ja pärast seda peaks ka tingimused oluliselt paranema.

“Loodan, et pärast sellist treenerite külaskäiku hakkab jalgpall rohkem meeldima ka tüdrukutele, kuigi trennis käijaid juba on. Tahaks loota, et neid tuleb nüüd ikka juurde,” võttis Ille Kukk jalgpalli liidu treenerite külaskäigu kokku.

Trennid viisid läbi Timo Teniste ja Sirje Roops. “Väga äge, linna kooli kohta olid lapsed harukordselt kuulekad ja hea distsipliiniga. Tegime õues, ilm oli hea ja kõik kulges programmi kohaselt,” rääkis Teniste.


Rohkem  pilte koolide külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetavad Rimi Eesti ja Nike.