Harjumaal asuva Kose-Uuemõisa lasteaed-koolis meeldisid õpilastele mängude ja harjutuste kõrval veel nendega mõnusalt tegelenud „Jalgpall kooli!” treenerid.

„Läks väga hästi, sest lapsed nautisid neid, kes trenni läbi viisid ning meeldis see, et treenerid olid mehed ja neid oli kolm. Laste jaoks oli igas nurgas keegi, kes nendega tegeles ja kelle järgi sai harjutusi teha,” rääkis kehalise kasvatuse õpetaja Piret Sirel.

Kokku osales Rauno Tutki, Ats Kutter ja FC Kose treeneri Pelle Pohlaku juhendamisel kooliprojekti treeningul 36 õpilast 1.-2. ja 26 õpilast 3.-4. klassini. Sireli hinnangul meeldisid neile eeskätt erinevad mängud. „Eks need harjutused nõuavad meie lastelt veidi harjutamist, aga need, kes trennis käivad tegid juba üsna sarnaselt treenerite poolt näidatud asju järgi,” lausus ta.

„Tüdrukud olid ka hästi tublid. Nad on meil väga jalgpallist huvitatud ja vahetunnis on tavaline, kui nad võtavad palli ja hakkavad omavahel mängima. Tüdrukud on meil sellised hakkajad,” sõnas õpetaja.

Kose-Uuemõisa koolis on jalgpall kindlalt number üks spordiala, millele lisaks harrastatakse veel pesapalli, rahvastepalli, rattasõitu ja erinevaid kergejõustikualasid. Huvilised saavad käia jalgpallitrennis FC Kose juures, lasteaia rühma tuleb treener ise kohale.

„Meil on väga head tingimused, sest on oma kunstmuruga palliväljak, staadion on muidu vana, aga ajab asja ära,” märkis Piret Sirel kelle sõnul tegi jalgpalliliidu treenerite külaskäik ala laste hulgas kindlasti popimaks. „Nad sõid nagu linnukesed treenerite käest ja olid kukupaid ning oleks teinud kõike, mida treenerid ütlevad,” võttis õpetaja päeva kokku.


Rohkem pilte koolide külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetavad Rimi Eesti ja Nike.