Haapsalus Wiedemanni Spordihoones toimunud Läänemaa Rimi jalgpalli osavusfestivalist võttis osa 56 last kuuest maakonna koolist. Kokku osales üheksa võistkonda palli vedamises, väravate löömises ja kombineeritud harjutuses.

Nooremas vanusegrupis, 1.-3. klasside arvestuses tuli esimesele kohale Haapsalu Linna Algkooli I võistkond 16 punktiga. Teise koha sai Haapsalu Linna Algkool II 11 punktiga, kolmanda koha teenis Martna Põhikool 9 punktiga, neljandaks jäi Noarootsi Kool 8 punktiga ja viiendaks tuli Vormsi Lasteaed-Algkooli esindus 4 punktiga.

Vanemas vanuserühmas, 4.-5. klasside arvestuses võttis täiseduga üldvõidu samuti Haapsalu Linna Algkooli I võistkond, kes teenis kokku 15 punkti. Teisele kohale tuli sama kooli teine võistkond, kogudes 8 punkti. Kolmas ja neljas koht kuulusid vastavalt Haapsalu Põhikoolile 6 punkti ning Taebla Koolile 4 punktiga.

Märtsis peetakse piirkondlikud etapid veel Saaremaal, Valgamaal, Lääne-Virumaal, Tallinnas, Harjumaal ja Viljandimaal. Eelvõistlustele saab registreerida ja infot leiab „Jalgpall kooli” kodulehelt. Maakondlike võistluste ajakava ja osalejad leiab siit.

4.-5. klasside finaalvõistlus, kuhu pääsevad iga maakonna ja Tallinna võistluse kaks paremat kooli, peetakse 4. aprillil Tallinnas Kalevi Spordihallis.

Pilt: Kertu Tutk

Rimi jalgpalli osavusfestivale aitavad läbi viia Eesti Koolispordi Liit, Sportland, Sànte, ABC Motors ja kohalikud spordiliidud.