Reedel. 8. märtsil toimus Haapsalus Wiedemanni spordihoones Rimi jalgpalli osavusfestival, kus omavahel võtsid mõõtu Lääne maakonna viie kooli õpilased.

1.–3. ja 4.–5. klasside arvestuses näidati oma oskusi palli vedamises, väravate löömises ja kombineeritud harjutuses. Võistkondade lõplik paremusjärjestus selgus iga harjutuse kohapunktide summa tulemusel. Kokku osales 68 last, kellest 44 poissi ja 24 tüdrukut.

Algklasside arvestuses osales kuus võistkonda ja võistlus kujunes lõpuni huvitavaks. Esikoha sai lõpuks Taebla Kool, kes kogus kokku 17 punkti. Kahe punkti kaugusele jäi Uuemõisa Lasteaed-Algkooli võistkond ning kolmandale kohale platseerus Palivere Põhikooli II esindus, kes kirjutas enda nimele 14 silma. Esikolmikule järgnesid Haapsalu Linna Algkool, Palivere Põhikool I ja Noarootsi Kool.

Vanemas vanuseklassis näitas parimat minekut Haapsalu Linna Algkooli I võistkond, kes teenis igal alal maksimumpunktid ning lõpetas päeva 18 punktiga esikohal. Teise koha saavutas Palivere Põhikool, kelle arvele jäi 11 punkti. Viimase pjedestaalikoha napsas endale 8 punkti kogunud Taebla Kool. Neljanda koha teenis Haapsalu Linna Algkool ning viiendana lõpetas võistluse Noarootsi Kool.

Kõikide toimunud festivalide tulemused ja pildigaleriid on nähtavad siin.