Kui Viljandimaa Lahmuse koolis tahavad lapsed tavaliselt rohkem omapead tegutseda, siis “Jalgpall kooli!” treenerid suutsid nad oma tegevusse kohe kaasa haarata.

“Lastele väga meeldis,” tunnistas õpetaja Mati Klamp, lisades, et nad pole sellist vinget asja varem näinud. “Kõik kuulasid väga hästi ka treenerite sõna, sest muidu tahavad nad ikka omapead joosta ja möllata. Pärast tulid nad minu juurde ja rääkisid mitu väravat keegi lõi, üks poiss uhkustas sellega, et just tema lõi viimase värava.”

Kokku osales treeningul 16 õpilast 1.-5. klassini. Klampi sõnul meeldisid neile kõik Timo Teniste ja Sirje Roopsi korraldatud mängud ja harjutused. “Enamust neist võib hakata tulevikus ka tunnis kasutama, raamatust saab ka kindlasti lisa võtta,” märkis õpetaja, kelle hinnangul suutsid lapsed harjutustega üldiselt päris hästi toime tulla, kuigi palli pea peal hoidmine oli natuke keeruline, aga lõbus oli sellegipoolest.

Seni on koolis olnud spordialadest kõige populaarsem korvpall, siis tuleb jalgpall. “Kahe-kolme aasta pärast on mul jälle päris hea võistkond kellega mängima minna. Tänavu jäime erivajadustega laste turniiril Viljandis oma tugevusgrupis neljandaks,” rääkis Mati Klamp, kes usub, et jalgpall sai nüüd kindlasti veelgi popimaks.

“Vaatame palju trenni tulijaid on. Meil on nädalas korra kõigil lastel selline võimalus olemas. Väiksemad lapsed on siin aktiivsemad, vanemad enam eriti ei viitsi.”

Spordisaal on koolil korralik, aga õues saab mängida ühel muruplatsil, kus torbikud pannakse väravateks. Korraldatakse ka ise mänge ja võistlusi ning üks populaarsemaid on õpetajad õpilaste vastu. “Püüame siin jalgpalli ikka elus hoida,” lausus Klamp.


Rohkem pilte koolide külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetavad Rimi Eesti ja Nike.