Jõgevamaal Laiuse Jaan Poska põhikoolis toimunud “Jalgpall kooli!” treening muutis kooli väljaku seal jooksvate laste ja pallidega hetkeks värvioaasiks.

“Läks hästi, ilm oli ilus ja saime õues harjutada,” rääkis õpetaja Vallo Väljaots, kelle hinnangul oli tegu vahva üritusega nii lastele kui õpetajatele.

“Tundus, et neile meeldis kõige enam see, et igaüks sai oma värvilise palliga harjutada. Staadion oli kohe kirevaid värve täis ja mängud olid emotsionaalsed.”

Kokku osales 31 õpilast 1.-5. klassini. Vallo Väljaotsa hinnangul olid harjutused kõigile jõukohased. “Eks need lapsed, kes on end rohkem liigutanud ja spordiga tegelenud, said nendega paremini hakkama, aga üldiselt olid nii poisid kui tüdrukud võrdselt tublid. Midagi üle jõu käivat küll ei olnud,” märkis õpetaja.

Kevadel ja sügisel viiakse kehalise kasvatuse tunnid õues läbi muruplatsil, millel on olemas väikesed väravad. Lapsed saavad seal vabal ajal ka ise jalgpalli mängida. Saali neid omapead ei lubata, sest soov on saalipõrand puhtana hoida. Kui seni oli koolil kaks palli, siis nüüd saadi terve ports uusi mänguvahendeid juurde. Vallo Väljaotsa sõnul on plaanis ka korralikud väravad soetada.

Kuna kehalise kasvatuse õpetaja on korvpalli taustaga, siis püütakse rohkem ka seda mängu mängida. Jalgpallist huvitatud lapsed saavad käia trennis Jõgeval. Koolil oma võistkondi pole, sest lapsi on selleks liiga vähe.

“Loodame, et jalgpall sai populaarsemaks,” rääkis Vallo Väljaots. “Meil on varem ka korvpallurid külas käinud, kuid trennis käijaid need juurde pole toonud. Paistab, kuidas jalgpalliga läheb.”

Rohkem pilte koolide külastustest saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekti „Jalgpall kooli!“ toetavad Rimi Eesti ja Nike.