Hiiumaal Lauka põhikoolis käinud „Jalgpall kooli!“ treenerite poolt korraldatud harjutused ja mängud meeldisid lastele väga ning õpetajad said uusi mõtteid, kuidas tunde edaspidi huvitavamaks teha.

Õpetaja Tarvo Malk ütles, et jalgpallitreenerite külaskäik oli väga super. „Laste rõõm ja mängimise lust kajastus nende nägudes,“ märkis ta. „Õpetajatele harjutused meeldisid ning nad said juurde palju ideid ja värskeid meetodeid, kuidas lapsed liikuma saada.“

Kokku osales trennis 25 õpilast 1.-5. klassist, kes said Tarvo Malki hinnangul toredasti hakkama, kuigi tüdrukutel võttis see ehk pisut kauem aega. „Kõik aga püüdsid ning emotsioonid läksid üles, kui sisse tuli väike võistlusmoment. Lastel tekkis hasart, kui sai võidule mängida,“ lausus õpetaja.

Koolil on spordiväljak, kus on ka jalgpalliväravad. Võimla on koolist aga viie kilomeetri kaugusel ja seepärast saab jalgpalli mängida ainult õues. Varem toimusid Laukal ka jalgpallitreeningud, kuid sel aastal jäid need mingil põhjusel ära. „Huvilisi oleks kindlasti,“ tunnistas õpetaja. „Vanemad poisid on minu käest mitu korda küsinud, et millal jälle trennid hakkavad. Meie koolis on keeruline teha treeninggruppi ühele kindlale vanusele, sest lapsi on vähe, aga erinevad klassid kokku pannes on see võimalik.“

Koolis on jalgpall koos saalihokiga populaarseimad spordialad. Nüüd saadi kingituseks veel ka kümme palli, mis võimaldab hoogu veelgi juurde panna. „Kui hakkame tundides õues käima, siis lähevad need kindlasti käiku,“ tõdes Tarvo Malk.

Koos Ats Kutteri ja Egon Tintsega Hiiumaal käinud Rauno Tutk ütles, et trenni tehti suures saalis, õpetajad olid mõnusad ja kohal olid ka kohalikud spordiedendajad. „Lapsed olid tublid, tegid kõike ilusti kaasa ja said jalgpalliga kiiresti sõbraks,“ lausus treener.

Pilt: Egon Tintse.
lauka 13.11Rohkem pilte saab vaadata pildigaleriist siit

2014. aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt käivitatud suurprojekt „Jalgpall kooli!“ toetavad Coca-Cola HBC Eesti AS ja Nike.